Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPressy: Konfigurovatelné hardwarové tlačítko pro Android zazářilo na Kickstarteru

Pressy: Konfigurovatelné hardwarové tlačítko pro Android zazářilo na Kickstarteru

Na Kickstarteru se objevil další ambiciózní projekt, který dosáhl svého cíle a jde do výroby. Pressy je zajímavá vychytávka pro smartphony a tablety s operačním systémem Android. Nevelký doplněk připojíte do vstupu na sluchátka, kde funguje jako další hardwarové tlačítko, které si lze libovolně nakonfigurovat.

Pressy je drobný váleček s mírně zakulacenou horní částí, který se instaluje do standardního 3,5milimetrového jack konektoru. Po zasunutí se ihned spáruje se speciální aplikací, pomocí které si můžete navolit jeho funkčnost zcela dle libosti.

Například tak, že jedním stisknutím zapnete přisvětlovací diodu, což se hodí zejména v případě, pokud o víkendu chodíte domů často až nad ránem, delším podržením aktivujete tichý režim a dvojitým či trojitým stisknutím zase spustíte fotoaparát nebo zapnete/vypnete WiFi.

43 dní před uzavřením financování projekt přesáhl na podnikatelském inkubátoru svůj cíl 40 000 dolarů již o více než 300 000 dolarů a jde do sériové výroby.

Jaká bude cena užitečného příslušenství ve volném prodeji, zatím nevíme. Přes Kickstarter si však Pressy můžete předobjednat za 17 dolarů, v přepočtu dle aktuálního kurzu 330 korun. Dostupnost je zatím předběžně stanovena na konec roku.

Zdroj: Engadget

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře