Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPřes Facebook nyní v případě katastrofy uklidníte kamarády

Přes Facebook nyní v případě katastrofy uklidníte kamarády

Při přírodní katastrofě nebude už třeba obvolávat přátele, jestli jsou v bezpečí. Nová funkce Safety Check, kterou Facebook dnes představil, umožňuje snadno ohlásit přátelům i rodině, že jste mimo ohrožení života. Fungovat bude na mobilu i webu.

Zemětřesení, potopa, nebo tornádo. To všechno jsou případy, kdy se o svou rodinu a přátele bojíme a voláme jim, jestli jsou v bezpečí. Zbytečné nervy se nám právě v těchto situacích snaží ušetřit Facebook se svou novou funkcí Safety Check. Ta umožňuje z mobilní aplikace i webu okruhu svých známých snadno odeslat informaci, že jste mimo ohrožení života.

Aplikace sama rozpozná polohu telefonu a v případě, že se nacházíte v rizikové oblasti, zobrazí možnost jedním dotykem dát vědět svým blízkým „jsem v bezpečí.“ Rodině a přátelům se pak zobrazí nejen zvláštní příspěvek na zdi, ale i krátké oznámení.

safetycheckmobielcarousel

Se Safety Check bude možné si rychle zobrazit seznam přátel v nějaké katastrofou postižené oblasti. V seznamu najdete informaci, zda-li vyslali signál, že jsou v pořádku. Facebook funkci spustil již včera v Japonsku, kde je výskyt přírodních neštěstí značný. Na našich telefonech a počítačích by se měla objevit ještě dnes.

Zdroj: The Verge, Facebook

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře