Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyGigabajtový film v mobilu za tři sekundy? Díky revoluční WiFi od Samsungu...

Gigabajtový film v mobilu za tři sekundy? Díky revoluční WiFi od Samsungu už brzy

Společnost Samsung představila vlastní 60GHz WiFi technologii, která umožní přenos dat rychlostí až 4,6 Gb, resp. 575 MB za sekundu, tedy pětinásobek aktuální maximální rychlosti dosažitelné s existujícími zařízení spotřební elektroniky.

Například přenos filmu o velikosti 1 GB mezi dvěma zařízeními bude trvat méně než tři sekundy a nekomprimované video s vysokým rozlišením půjde snadno streamovat z mobilních zařízení do televizoru v reálném čase a bez jakéhokoli zpoždění.

Podle tiskové zprávy až do teď existovaly značné problémy s komerčním přijetím 60GHz WiFi technologie, protože milimetrové vlny, které se šíří v přímém směru, mají slabou schopnost průniku a jsou náchylné k vybočení, což má za následek špatný signál a omezený přenos dat.

Díky využití okrouhlého tvaru milimetrových vln, moderním technologiím a především díky vývoji antény s širokým pokrytím, která paprsek vysílá, je Samsung schopen úspěšně dosáhnout nejvyšší možné kvality v podobě komerčně použitelné 60GHz technologie.

Stejně jako v případě 2,4GHz a 5GHz spektra je 60GHz vlnové spektrum nelicencovaným pásmem po celém světě. Jeho komercializace se očekává již v příštím roce. Samsung plánuje použít tuto novou technologii pro širokou škálu produktů, včetně telekomunikačních, audiovizuálních a zdravotnických zařízení.

Tato technologie bude také nedílnou součástí vývoje důležitého pro inteligentní domácnost Samsung Smart Home a další iniciativy týkající se „Internetu věcí“ (Internet of Things).

Researchers at Samsung  demonstrate 600GHz WiFifoto: businesskorea.co.kr

Zdroj: Samsung

 

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. 60GHz … Jediná výhoda je, že to pásmo ještě neni zarušený sousedama a podvodníkama nabízejcí internet zadarmo…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře