Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyPřekvápko! nVidia Shield Tablet se dočká nového Androidu 5.0 ještě v listopadu

Překvápko! nVidia Shield Tablet se dočká nového Androidu 5.0 ještě v listopadu

Shield Tablet se stane jedním z prvních zařízení, které obdrží aktualizaci s novým Androidem 5.0 Lollipop. Potvrdil to sám kalifornský výrobce nVidia, který zároveň uveřejnil video, kde novinky spojené s plánovaným updatem představuje.

Vylepšení se například dočká vestavěný malířský program nVidia Dabbler a aplikace Shield Hub, což je v podstatě klient s informacemi o hrách a dalším softwaru. Uživatelé se mohou samozřejmě těšit také na všechny novinky v Androidu 5.0, tedy například na odlehčený design.

Shield Tablet je momentálně stále jedním z nejvýkonnějších tabletů na světě. Zařízení používá čipset Tegra K1, který uchvacuje především grafikou se 192 jádry. Podobně jako kapesní konzole Shield je i tablet vyráběný pod taktovkou nVidie určen především hráčům her. Velkou výhodou je ovladač Shield controller, pomocí kterého lze hry snadno ovládat.

Na českém trhu se dá tablet s 32 GB paměti a podporou rychlých dat LTE zakoupit za 10 499 korun.

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře