Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPřehříval se mu MacBook Pro, tak vzal do ruky vrtačku a navrtal...

Přehříval se mu MacBook Pro, tak vzal do ruky vrtačku a navrtal do něj 60 děr. Pomohlo to!

Programátora firmy iFixit zlobil MacBook Pro. Mohutně se přehříval a jeho teplota nezřídka kdy dosahovala až sta stupňů. Počítač tedy otevřel, aby systém chlazení vyčistil od prachu. Ale nezabralo to. A tak přemýšlel, co dál. Nakonec pomohla až vrtačka.

Sterling Hirsh, zaměstnanec společnosti iFixit, která se proslavila tím, že umí rozebrat veškeré produkty společnosti Apple do poslední součástky, a to už několik hodin po jejich uvedení na trh, vyzkoušel snad všechno možné, aby teplotu svého MacBooku udržel pod kontrolou.

Poté, co počítač přestal používat na klíně a koupil si k němu stojánek, pomocí aplikace smcFanControl raději pro jistotu také zvýšil otáčky ventilátoru procesoru až na 6 200 ot. / min. MacBook přesto jednoho dne zemřel.

Protože už nebylo co ztratit, Sterling se rozhodl, že základní desku laptopu upeče v elektrické troubě. Při teplotě 170 stupňů Celsia ji opékal sedm minut.

macbook-speed-holes-02

Po vychladnutí vyměnil teplovodivou pastu na procesoru, znovu vše sestavil a počítač zapnul. Stroj k jeho velké radosti fungoval a teploty se držely v přijatelných mezích. Osm měsíců vše běželo jako na drátku, teplota dosahovala maximálně 70 stupňů Celsia. V poslední době se ale vše začalo zhoršovat.

Sterling se znovu pustil do pečení, tentokrát desku pekl v troubě sedm a půl minuty. Nakonec ho ještě napadlo, že do míst, kde se nacházejí ventilátory, navrtá několik děr a postará se tak o další přívod studeného vzduchu k důležitým komponentám.

Výsledkem je, že MacBook se nyní zahřeje maximálně na 50 stupňů Celsia. Počítač funguje bez problémů už více než dva týdny.

55aZdroj: 1 2

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

9 KOMENTÁŘE

  1. Kdyby si ty díry pěkně vyměřil a udělal to esteticky a ne tak humpolácky, proč ne?

    • Martin Polický: Ten chlap asi není typ co by se s něčím „sral“ 😀

  2. Tak to je problém všech výkonnější noťasů,netřeba z toho dělat vědu.Jo a souhlasím pár krát sem u noťase různých značek vyčistil a vyměnil pastu,teploty šli razantně dolů,zřejmě se opět velmi šetří tam kde nemá.

  3. zase jeden super technik… ked vidim ze niekto pecie tie dosky je mi zle… nikomu nic nehovori reball?

  4. Mno to se mu moc nepovedlo. Na procesoru pár stupňů dolů, ale základní deska pár nahoru, to není úplně originální úprava. Zajímalo by mě, jestli tím vyřešil životnost celku. Mimochodem prach usazený na lopatkách ventilátoru je daleko důležitější element, co se průtoku vzduchu týče… GL.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře