Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyHackeři zrekonstruovali otisk prstu německé ministryně obrany jen za pomoci fotografie!

Hackeři zrekonstruovali otisk prstu německé ministryně obrany jen za pomoci fotografie!

Na Evropské hackerské asociaci Chaos Computer Club (CCC), která se konala v Německém Hamburku, byla představena technologie, jejímž prostřednictvím lze velmi obstojně zrekonstruovat otisk prstu jen za pomoci fotografie. 

Nejnovější vynález byl představen Janem Krisslerem, odborníkem na biometrické senzory též známým pod přezdívkou Starbug. K demonstraci rekonstrukce byly použity fotografie prstu německé ministryně obrany Uršuly von der Leyen, které byly pořízeny během jedné tiskové konference.

Šokující je, že k pořízení fotografií pro demonstraci skupina kolem Jana Kisslera použila zcela běžný fotoaparát. K samotné rekonstrukci pak bylo třeba pouze veřejně dostupného softwaru VeriFinger.

Demonstrace rekonstrukce otisků prstů opět ukazuje na potřebu využívat biometrické senzory jen jako jednu z několika ochran. Spoléhat se pouze na Touch ID, nebo jemu podobnou ochranu založenou pouze na biometrickém senzoru by se nám nemuselo vyplatit. Co na to říkáte?

hacker-otisk-prstu

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře