Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzePřehled základních aplikací pro mobily s Windows Phone 7

Přehled základních aplikací pro mobily s Windows Phone 7

Zakoupili jste si smartphone s Windows Phone 7 a nevíte, jaké aplikace pro tuto platformu patří k těm nejlepším? Přinášíme vám obsáhlý přehled, který uspokojí i ty nejnáročnější z vás.

Marketplace zatím nenabízí tak nepřeberné množství aplikací jako Google Play, a to jen díky tomu, že se řídí rčením ?kvalita nad kvantitou?.

I tak však narazíme u některých požadavků na více aplikací a proto vám rozhodování ulehčí právě tento přehled, ve kterém si představíme pár kandidátů na aplikace, které by ve vašem smartphonu neměly chybět.

ConnectivityShortcuts

WP zatím bohužel nedovoluje uživatelům připnout na hlavní obrazovku cokoli se jim zlíbí, ale proto je zde tato aplikace, která nám umožní připnout alespoň základní funkce. Skrze ConnectivityShortcuts si můžeme vytvořit Live Tile pro nastavení Bluetooth, WiFi, režim Letadlo a nastavení sítě. Můžete si také upravit dlaždici výběrem obrázku, vlastní barvy a textu. Navíc je aplikace zdarma.

Odkaz pro stažení: ConnectivityShortcuts

Battery Status (pouze ?odemknuté? telefony)

Battery Status je aplikace, přes kterou si jednoduše připneme na hlavní obrazovku ukazatel stavu baterie. V aplikaci je dostupných několik možností zobrazení spotřeby energie, napětí v telefonu a různých grafů. Nevýhodou této aplikace však je, že není dostupná v oficiálním Marketplace a proto se k uživatelům bez odemčených zařízení nedostane.

Weather Flow a Počasí

Pokud býváte neradi zaskočeni rozmary počasí, určitě využijete Weather Flow a Počasí.

Weather Flow

Tato placená aplikace má, nebojím se říct krásné uživatelské rozhraní, a proto ji mám osobně raději než ostatní aplikace pro počasí. Nevýhodou této aplikace je, že není dostupná v češtině, což by některým majitelům Windows Phone mohlo vadit. WF nám umožní připnout si dlaždici námi zvoleného místa na obrazovku a tak sledovat dění počasí pouhým odemknutím telefonu.

Odkaz pro stažení: Weather Flow

Počasí

Díky aplikaci Počasí získáte přehled o aktuální teplotě, větru, srážkách a vývoji počasí přímo ve vašem městě. Data jsou zajišťována jedním z nejnavštěvovanějších českých portálů o počasí ? In-počasí. Předpovědi počasí pro aplikaci jsou tak sestavovány přímo v Česku. Aktualizace dat probíhají každých 30 minut a odpovídají tak vždy aktuální situaci. Aplikace je zdarma a navíc oproti Weather Flow umí česky, takže je to skvělá alternativa pro ty, kteří nechtějí utrácet, nebo mají raději češtinu.

Odkaz pro stažení: Počasí

Svátky

Také se vám někdy stalo, že jste zapomněli na svátek svých příbuzných a pak jste si to pěkně slíznuli? Toto se vám už s aplikací Svátky nestane. Připněte si dlaždici se svátky na obrazovku a budete mít přehled o tom, kdo má svátek, nebo co je za svátek. Aplikace je zdarma.

Odkaz pro stažení: Svátky

ČT4 & ČT24

Zajisté každý muž, nebo žena, měli tu smůlu, že jejich oblíbený tým hrál zápas, nebo se událo něco podstatného, zrovna když byli v práci, restauraci, nebo zkrátka mimo televizní obrazovku. ČT4 a ČT24 jsou oficiální aplikace české televize, které vám umožní sledovat on-line stream České Televize kdekoli a kdykoli. Mají pěkně zpracované rozhraní a dokonce nám zobrazují krátký výpis novinek z daného prostředí. Aplikace sice nemají ideální kvalitu streamovaného obrazu, ale lepší než nic.

Odkaz pro stažení: ČT4/ ČT24

Facebook

Pokud se vám nezamlouvá způsob integrace Facebooku přímo do systému, můžete si stáhnout tuto aplikaci. Skrze tohoto klienta se dostanete do zpráv, na profily, události, obrázky atd. Můžete si dokonce nastavit promítání fotek v záhlaví aplikace.

Odkaz pro stažení: Facebook

ICQ

Klasický klient pro ICQ, je zdarma a je dokonce i poměrně rychlý. V klientu jsou zabudované Push Notifikace, takže se nemusíte bát, že vám něco unikne.

Odkaz pro stažení: ICQ

Mapy.cz

Pokud vám nesedly Bing mapy a dokonce ani Google mapy, je zde aplikace Mapy.cz, která je samozřejmě v češtině a naprosto zdarma.

  • Plánovač trasy s možností plánovat na kole i autem.
  • Funkce navigace (při sledování polohy odpočítává aplikace vzdálenost do změny směru)
  • Našeptávač pro vyhledávání i pro start/cíl v plánování
  • Ukládání do kontaktů

Odkaz pro stažení: Mapy.cz

Software pro navigaci

Nokia Drive (Nokia Autem)

Nokia Drive je aplikace Nokia Exclusive, což znamená, že lze oficiální cestou nainstalovat pouze na Nokie. Nabídne všem vlastníkům Lumií offline navigaci skrze 100 zemí na 6 kontinentech. V navigaci je také zabudován systém varování o omezení rychlosti. Navigace je zcela zdarma a v plné češtině ? i s hlasovou navigací. Stahujte skrze Marketplace oddíl Nokie.

HTC Locations

Pracuje na trochu jiném principu než Nokia Drive ? program HTC Locations je původně software pro zobrazování památek, budov apod, kdežto Nokia Drive je plnohodnotná navigace. HTC Locations hledejte v oddělení HTC v Marketplace.

Turn by Turn Navigation Czech

Tato aplikace je mi ze všech nejmilejší, a to díky tomu, že je sice od cizojazyčné firmy, ale má plnou podporu češtiny. Navigace je naprosto offline, akorát při prvním spuštění se musí stáhnout mapy, tudíž musíme být připojeni na WiFi síť. Sám jsem navigaci testoval a byl jsem naprosto spokojen. V nastavení najdeme opravdu mnoho možností a dokonce lze přepnout navigaci na „pěší mód“. Musím také podotknout opravdu pěkně zpracované uživatelské prostředí. Za kvalitu se však musí platit a to celými 663 Kč.

Odkaz pro stažení: TbT Navigation Czech

Plex

Uživatelům WP, kterým se nelíbí původní přehrávač Zune přímo od Microsoftu, mohu doporučit tento přehrávač. Nevýhodou však je, že abyste do něj dostali nějaká ta multimédia, musíte je nahrávat přes Plex program v počítači. Plex je v Marketplace nabízen v ceně 103 Kč, ale nemusíte se hned lekat, jelikož trial verze aplikace je plně funkční, až na to že vám umožní přehrát pouze 30 sekund vámi vybraného videa.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Plex/“/]

Odkaz pro stažení: Plex

Stopky

WWP bohužel v základu nemá zabudované stopky, a proto bych vám doporučil stáhnout tyto ? mají pěkný design, jsou česky a zdarma.

Odkaz pro stažení: Stopky

Svítilna 7

Vám přináší silné LED světlo, policejní sirénu (se zvukem), SOS, náladové světlo, kaleidoskop, hypnózu a mnoho dalších možností. Jas lze upravit a displej se sám nevypíná. Přejeďte prstem nahoru, nebo dolů k úpravě jasu, nebo upravení rychlosti u některých režimů.

Odkaz pro stažení: Svítilna 7

Freda

Podle mého názoru nejlepší z čteček dostupných zdarma. Můžeme do ní nahrávat knihy skrze Skydrive a DropBox. V aplikaci jsou povedené animace obrácení stránek a celkové pojetí grafiky na mě působilo kladně.

 Odkaz pro stažení: Freda

 

Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

1 komentář

  1. Osobně když jsem ještě používal jako primární telefon s Windows Phone 7, tak bych se neobešel bez Weave, Metrotube (už bohužel mrtvé), 4th & Mayor (IMHO mnohem lepší Foursquare klient než oficiální) a ještě se mi často hodil IM+.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře