Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyOvládát čtečku pro iPad? Dá se to i hlavou!

Ovládát čtečku pro iPad? Dá se to i hlavou!

Když jsem si poprvé pročítal popis aplikace MagicReader, pomyslel jsem si, že je to příliš dobré na to, aby to byla pravda. Čtečka pro iPad, kterou ovládáte pouhým otočením vaší hlavy? Hmm. V žádném případě, proběhlo mi krátce hlavou.

Ale pak jsem si uvědomil, že poslední dvě generace iPadu již vlastně disponují přední kamerkou a tudíž na tom asi něco bude. A měl jsem pravdu.

MagicReader si rozumí s PDF a ZIP. V případě grafických formátů s JPG, PNG, GIF, TIFF a BMP. Aplikace bohužel zatím není kompatibilní s dvěma nejrozšířenějšími standardy EPUB a MOBI. Proč? Tak o tom jsme se nikde nedočetli.

Samotní vývojáři ji doporučují používat v lépe osvětlených prostorách, aby kamera iPadu neměla problém s korektním rozpoznáním pohybů hlavy. Samozřejmě pokud tuto funkci využívat nechcete, tak ji můžete vypnout a stránky posouvat tak, jak jste zvyklí, tedy za pomocí prstů.

MagicReader zatím není dokonalý, ale jedno vím jistě, muzikanti jej budou milovat. Proč? Pusťte si přiložené video.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře