Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzePřehled: Užitečné aplikace z českých dílen

Přehled: Užitečné aplikace z českých dílen

V rychlém přehledu přinášíme několik užitečných aplikací, které pochází z dílen českých vývojářů a jsou primárně určeny pro český trh. Na své si více méně přijdou cestovatelé a labužníci.

Wifič

Velmi jednoduchou, avšak více než užitečnou pomůckou, je utilita s lidovým názvem Wifič. Na základě údajů o aktuální poloze vám najde nejbližší dostupné WiFi spoty, ke kterým se snadno připojíte. Aplikace slouží především těm, kteří si nechtějí vyplýtvat svůj FUP limit nebo naopak žádný nemají a jsou odkázáni na WiFi. Aplikaci ocení i uživatelé notebooků, kteří se rozhodují kam na pracovní snídani, či oběd a kde svůj stroj mohou volně připojit k síti.

Na druhou stranu zde nalezneme i řadu nedostatků, neboť se jedná teprve o počáteční verzi. Aplikace nenabízí možnost přidání dalších WiFi sítí přímo uživateli, což je asi největší problém. V menších městech je méně využitelná z důvodu nedostatečné nabídky spotů. Naopak obyvatelé hlavního města ji docení více než dost.

[appbox appstore id887971108 ]

mBenzin.cz

Od bezplatné utility pro free-wifi-huntery se přesuneme k aplikaci pro motoristy. mBenzin.cz je mobilní aplikace stejnojmeného serveru, který si dává za cíl monitorovat ceny pohonných hmot ve všech koutech České republiky. Na základě údajů o lokaci nebo ručně zadaných údajů o poloze, vyjede výčet čerpacích stanic nacházející se nejblíže zadanému bodu. Výsledný seznam obsahuje informace o vzdálenosti, ceně pohonných hmot (benzín, nafta, LPG). Podle těchto položek se dá i výsledně seznam řadit.

Když kliknete na konkrétní čerpací stanici v seznamu tak se o ni dozvíte další informace, jakožto přesnou adresu nebo detailnější rozpis cen ke konkrétnímu datu. Pokud je něco v nepořádku s určitou čeprací stanicí, lze využít přiložený formulář k nahlášení této závady.

Příjemnou funkcí, která se skrývá pod ikonou střelky v pravém horním rohu, je hledání čerpacích stanic na trase. Stačí jen zadat počáteční a cílovou stanici, rádius a palivo a vyjede obdobný seznam, jako výše popsaný, jen zaměřený na daný úsek.

Celkově aplikace budí dojem příjemně vzhlížejícího pomocníka, který se jednoduše ovládá a v pár krocích dostanete přesně to, co hledáte.

[appbox windowsphone 24125686-4a6d-4ba1-ad1b-435f4dc2a671 ]

[appbox googleplay id=cz.mobildrive.android.mbenzinw ]

[appbox appstore id597399334 ]

Potraviny na pranýři

Internetový server Potraviny na pranýři tento týden aktualizoval svou mobilní aplikaci úspěšného projektu, který pranýřuje nevyhovující potraviny a jehož cílem je zlepšit situaci spotřebitele jako koncového článku na trhu s potravinami.

Přehledně a systematicky uspořádaný layout aplikace, který se skládá z šesti dlaždic, poskytuje vše potřebné v jednoduchém mobilním provedení. Horní dvě dlaždice poskytují informace o potravinách, které jsou jakýmkoliv způsobem závadné. K dispozic je jejich seznam, datum zjištění závady, odůvodnění a stupeň rizika, jaký závada představovala. První dlaždice poskytuje všechny aktuality, druhá pak jen z určitého okolí. Tyto informace jsou čerpány ze serveru Potraviny na pranýři.

Prostřední dlaždice přinášejí taktéž aktuality, přičemž se liší jejich zdroj. Druhým zdrojem odkud se primárně čerpá je Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Informace z těchto zdrojů poskytují přehled o činnostech Státní zemědělské a potravinářské inspekce, o výsledcích její činnosti, o výsledcích provedených inspekcí atp. Dále pak jsou poskytovány výsledky tématických kontrol, kde se můžete detailně dočíst jak si který obchod vedl v kontrolách.

Poslední dvě dlaždice mají spíše informační charakter. Pod levou dlaždicí se skrývá formulář pro podání podnětu přímo Státní zemědělské a potravinářské inspekci. Pravá dlaždice pak obsahuje všechny důležité kontaktní informace.

[appbox windowsphone 3ffbfd7c-b566-46e7-b46d-76f541b0dfb1 ]

[appbox googleplay id=cz.futurasoft.android.potravinynapranyri ]

[appbox appstore id750792889 ]

Tipy na výlet – Výletník.cz

Výletník.cz je užitečná aplikace pro cestovatele turisty, co hledají zajímavé tipy na výlety. Mapa republiky je poseta nespočtem zajímavých míst, takže si stačí jen vybrat. Lze si lokalizovat aktuální polohu a prozkoumat okolí nebo využít filtru, který podle kategorie a regionu zobrazí hledané místa.

Aplikace rozlišuje podle kategorií, přičemž každé kategorii patří jiná ikonka. Takže hned je zřejmé zda se jedná o hrad, zámek, rozhlednu, skanzen, přírodní památku atp. Ke každému místu lze vložit komentář nebo fotografii.

Registrovaní uživatelé mohou vkládat svá místa, které považují za atraktivní. Chystaná verze by měla být obohacena o další zajímavé tipy a místa.

[appbox appstore id527181815 ]

[appbox googleplay id=com.vyletnik&hl=cs ]

Lunchtime.cz

V českých vodách již zaběhlý meníčkový agregátor v příjemném kabátu. Lunchtime poskytuje kompletní přehled denních menu, které vyhledává na základě aktuální polohy. Ideální pokud se nemůžete rozhodnout kam na oběd.

Aplikace umožňuje přidávat oblíbené podniky do seznamu, a tak je příště snáze nalézt.

Nechybí filtrování podle značek piv nebo otevírací doby. Lunchtime mimo jiné rozlišuje i na kuřácké a nekuřácké restaurace. Přímo z aplikace můžete do podniku zavolat a domluvit si rezervaci, ohodnotit navštívenou restauraci, zjistit otevírací dobu, nebo se nechat navigovat. Většina restauraci má vyplněné popisky se sortimentem, který nabízejí, takže rozhodování je o to snažší.

[appbox googleplay id=cz.lunchtime.android ]

[appbox appstore id407371885 ]

[appbox windowsphone f464664e-ca50-450a-be6b-d015706ee67c ]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře