Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyPodívejte se na nástupce bestselleru Nokia Lumia 520, model Lumia 530

Podívejte se na nástupce bestselleru Nokia Lumia 520, model Lumia 530

Na čínských sociálních sítích se objevily první obrázky nástupce Lumie 520, nejprodávanějšího chytrého telefonu s operačním systémem Windows Phone na světě. Podle různých spekulací bude nová Lumia 530 představena v příštích týdnech.

Již na první pohled je zřejmé, že Lumia 530 se netváří jako high-endové zařízení, avšak dle barvy dovede působit veselým dojmem. Po vzhledové stránce se bude jednat o vcelku jednoduchý telefon, který mě osobně díky zaoblení hran připomíná Lumii 630. Plocha okolo displeje je černá a jen na okrajích je vidět barevný lem zadního krytu. Právě ten tvoří zbytek těla telefonu, a pokud jej budete chtít sejmout, bude nutné přístroj z krytu doslova vyloupnout. Materiálem zadního krytu je dle všeho obyčejný plast, který bude dostupný v pestrých barvách.

Displej připravované Lumie má mít úhlopříčku 4,3 palce. O jeho rozlišení nemáme zatím žádné informace. Předchůdce měl čtyřpalcový displej s WVGA rozlišením 480 × 800 pixelů.

Ve výbavě novinky bychom měli dále nalézt procesor Snapdragon 200, 512 MB operační paměti, operační systém Windows Phone 8.1 a také zadní fotoaparát bez blesku. Smartphone má nabídnout i podporu pro dvě SIM karty. To Lumia 520 neuměla.

1 2
Zdroj: WMPowerUser

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře