Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzePřehled telefonů Samsungu, které dostanou Android 4.1

Přehled telefonů Samsungu, které dostanou Android 4.1

V dnešním článku se podíváme na přehled smartphonů jednoho z nejoblíbenějších výrobců s Androidem, které dostanou aktualizaci na nejnovější verzi 4.1 Jelly Bean.

Ta je doposud výsadou pouhé trojice zařízení ? Samsungů Galaxy Nexus/Nexus S a sedmipalcového tabletu Nexus 7, který pro Google vyrobil známý výrobce počítačového hardwaru Asus.

Asijský výrobce momentálně testuje nový Android pro čtveřici zařízení. Konkrétně jde o smartphony Galaxy S III, S II a křížence tabletu a mobilu Note, a to jak v první, tak v druhé verzi, která by měla být představena již velmi brzy.

Další přístroje, včetně populárních modelů Ace a Galaxy S, se musejí spolehnout na podporu nadšenců z fóra XDA.

Galaxy S III

Jeden z nejlepších smartphonů dneška se aktualizace dočká nejpozději na počátku 4. čtvrtletí. Tuto informaci před několika hodinami přinesl server Sam Mobile a my nemáme důvod mu nevěřit. Testování Androidu 4.1 pro Galaxy S III skončilo a Samsung prý nyní údajně pracuje na dokončování veřejné verze. Vydání aktualizace je plánováno na konec třetího nebo začátek čtvrtého čtvrtletí letošního roku.

Galaxy S II

Pro jeden z nejpopulárnějších smartphonů s Androidem se Jelly Bean stále nachází ve fázi interního testování. Je pravděpodobné, že i majitelé tohoto modelu se aktualizace nakonec dočkají. Její distribuce by měla být zahájena v průběhu čtvrtého čtvrtletí. Pokud se tak nakonec nestane, jsme si jisti, že Samsung alespoň zpřístupní Value Pack, který některé prvky převzaté z vyšší verze Androidu integruje do Androidu 4.0.4 Ice Cream Sandwich.

Galaxy Note

V případě phabletu Galaxy Note se jedná o stejnou stiuaci jako v případě oblíbené ?es dvojky?. Inženýři Samsungu pro něj Jelly Bean stále optimalizují ? testy údajně probíhají úspěšně. Pokud vše půjde hladce bez komplikací, na dostupnost aktualizace budete upozorněni v průběhu čtvrtého kvartálu.

Galaxy Note II

Nástupce Galaxy Note by měl být představen den před zahájením veletrhu IFA na akci ?Unpacked Event?, která by se měla odehrát 30. srpna, nedávno to potvrdil deník Korean Digital Daily.

Něktreré úniky naznačují, že tento přístroj bude uveden ještě se starší verzí Ice Cream Sandwich, nicméně je možné, že vše bude jinak a Samsung nakonec všechny překvapí s Androidem 4.1 Jelly Bean. Jasno by do celé věci mohl vnést samotný výrobce, nic takového však dosud neučinil.

Pakliže bude Galaxy Note II přeci jenom založen na Androidu 4.0, aktualizace se pravděpodobně dočká až za někoklik měsíců po uvedení.

Aktualizace na Android 4.1 Jelly Bean se zřejmě dočkají tato zařízení:

  • Galaxy S III ? konec třetího nebo začátek čtvrtého čtvrtletí (září nebo říjen)
  • Galaxy S II ? v průběhu čtvrtého čtvrtletí
  • Galaxy Note ? v průběhu čtvrtého čtvrtletí
  • Galaxy Note II ? možná v den uvedení, možná později, kdo ví.

O případné aktualizaci pro jednotlivé tablety Samsungu zatím nemáme žádné informace. Zde situace zůstává nadále nejasná.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře