Pátek, 10 května, 2024
DomůRecenzePřehled: Nejlepší webové prohlížeče pro chytré mobily

Přehled: Nejlepší webové prohlížeče pro chytré mobily

S prohlížeči, nebo chcete-li s webovými browsery je docela problém. Ten umí to a ten zas tohle, s jedním si ale dost často nevystačíte – ať už kvůli schopnosti přehrávat videa ve flashi, nebo kvůli dodatečným funkcím typu vyhledávání podle gest.

Pokud patříte mezi tu skupinu uživatelů, která není se svým stávajícím prohlížečem spokojená, v klidu se začtěte do následujícího textu. A neodcházejte od nás ani v případě, že na svém stávajícím browseru žádnou chybu nevidíte – třeba se v následujících řádcích dozvíte o prohlížeči, který tomu vašemu s přehledem vytře zrak.

V našem výběru naleznete prohlížeče pro doteková zařízení s Androidem, iOS i Windows Phone. Všechny zde uvedené browsery jsou zdarma, u některých však lze sáhnout po placené verzi nebo si do něj pořídit placený plug-in.

Chrome

Webový prohlížeč od Googlu má spoustu šikovných funkcí – od možnosti synchronizace dat mezi telefonem, tabletem a vaším stolním počítačem, až po hlasové vyhledávání, nebo možnost nechat si stránky v cizím jazyce přeložit do češtiny prostřednictvím jediného kliknutí. Majitelé telefonů a tabletů s Androidem mají Chrome ve svém zařízení nejspíše předinstalovaný.

google-chrome[appbox googleplay com.android.chrome]

[appbox appstore 535886823]

Dolphin Browser

Na Dolphin Browser byste mohli ocenit široké možnosti jeho přizpůsobení. Dolphin vám umožní nastavení gest, řízení hlasem a další stovky věcí – ať už vlastním nastavením, nebo instalací jednoho z více jak 200 zajímavých plug-inů. Mezi nimi se nacházejí i plug-iny od Facebooku, Twitteru nebo Wikipedie.

Zdaleka nejpříjemnější je ovšem jeho rychlost, konektivita (prohlížeč umožňuje rychlé sdílení dat mezi browserem v počítači a telefonu, ale i mezi dalšími programy včetně např. Evernotu) stabilita a schopnost učit se tomu, jakým způsobem si internet prohlížíte. Pokud hledáte šikovného společníka, měli byste začít právě u Dolphin Browseru. Jsme si jistí, že vám svými znalostmi a funkcemi učaruje.

dolphin-browser

[appbox googleplay mobi.mgeek.TunnyBrowser]

[appbox appstore 452204407]

UC Browser

Stejně jako Dolphin Browser si UC Browser zakládá na širokých možnost přizpůsobení a rozšíření stávajících funkcí prohlížeče skrze plug-iny. Na UC Browseru se nám líbí především jeho rychlost a některé maličkosti jako je možnost opětovného připojení při stahování bez ztráty dat, noční režim čtení nebo velice jednoduchý způsob synchronizace s počítačem. Jo a abychom nezapomněli, UC Browser je také poměrně bezpečný a navíc umožňuje rychlé přepínání do režimu inkognito.

uc-browser

[appbox googleplay com.UCMobile.intl]

[appbox appstore 716482451]

[appbox windowsphone 6cda5651-56b9-48b0-8771-91dbc188f873]

Firefox

I když se studie ohledně bezpečnosti jednotlivých prohlížečů každý rok dopracují jiného výsledku, pokud jsme v předchozím odstavci naťukli slovo „bezpečný“, v návaznosti musíme zmínit starý dobrý Firefox. Firefox od neziskové organizace Mozilla cílí právě na bezpečnost při vyhledávání, takže se nemusíte být vyskakovacích oken, ani automatického přesměrovávání na nebezpečné stránky. Nakonec potěší i možnost sdílení oblíbených záložek, hesel a dalších informací s browserem ve vašem PC, zautomatizované chytré vyhledávání a režim čtení, který zatočí s nečitelným obsahem.

firefox

[appbox googleplay org.mozilla.firefox]

[appbox windowsphone 6544df57-dd9c-4a61-bf89-9ba3832b849c]

Opera Mini

Jeden z nejrozšířenějších webových prohlížečů pro mobily se nabízí hned v několika variantách. Zdaleka nejoblíbenější a dle našeho názoru také nejšikovnější je browser Opera Mini. Stejně jako ostatní prohlížeče našeho seznamu se tento prohlížeč pyšní funkcemi jako je synchronizace dat, rychlé a bezpečné prohlížení, nebo možnost přerušit a znovuobnovit stahování větších souborů. My však na Opeře oceňujeme hlavně schopnost komprese dat, díky čemuž při brouzdání šetříte svá předplacená mobilní data.

opera-mini

[appbox googleplay com.opera.mini.android]

[appbox appstore 363729560]

[appbox windowsphone 2edaadd3-aab6-4ddb-8b27-36495a3eca04]

FlashFox

O FlashFoxu jsme na našich stránkách mluvili poměrně nedávno. Jedná se totiž o šikovný webový prohlížeč, který vám umožní sledování flashových videí bez nutnosti stahovat si do svého mobilu Flash Player (návod najdete na stránkách zde). V ostatních funkcích se však FlashFox s ostatními členy našeho seznamu nejlepších prohlížečů pro mobily měřit nemůže.

flash-fox-flashovy-prohlizec

[appbox googleplay mobi.browser.flashfox&hl=cs]

[appbox googleplay mobi.browser.flfoxpro]

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře