Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyPředstavení Snapdragonu 820 se dočkáme ještě dnes. Qualcomm zdůrazňuje, že se nebude...

Představení Snapdragonu 820 se dočkáme ještě dnes. Qualcomm zdůrazňuje, že se nebude přehřívat

Společnost Qualcomm se dnes chystá na představení nového čipsetu Snapdragon 820, společnost ale už nyní předesílá, že se rozhodně nebude přehřívat. O této skutečnosti informoval marketingový ředitel společnosti Qualcomm na svém Twitterovém účtu.

Toto sdělení samozřejmě vychází z nedávné aféry s přehříváním čipsetu Snapdragon 810. Pikantní je, že ačkoliv toto přehřívání bylo opakovanými testy prokázáno a výrobci na něj museli reagovat rozsáhlými softwarovými aktualizacemi, Qualcomm neustále opakoval, že jejich čipset s přehříváním problémy nemá.

Věřit v to, že se Snapdragon 820 skutečně nebude přehřívat, tak budeme až po vydání čipsetu a jeho prověření několika nezávislými testy.

Snapdragon 820 by měl nabídnout čtyřjádrový procesor s vlastními CPU jádry a grafický čip Adreno 530. Uniklé informace hovořily také o podpoře dual-channel LPDDR4 RAM a Cat. 10 LTE. Díky 14nm FinFET výrobnímu procesu a speciálnímu mikroprocesoru pro úpravu chodu jednotlivých jader by tak Snapdragon 820 měl být také energeticky nenáročný. Směrodatné však bude, co se dozvíme při oficiálním oznámení během dnešního dne. Jak se na Snapdragon 820 těšíte? Věříte Qualcommu, že s přehříváním zatočil?

qualcomm_snapdragon_820

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře