Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyLuma: Šikovný router, který vám pomůže vychovávat vaše děti

Luma: Šikovný router, který vám pomůže vychovávat vaše děti

Internet je pro dnešní děti nezbytnou záležitostí. Jenže co si budeme povídat, nic by se nemělo přehánět. Pokud s tímto názorem souhlasíte, router Luma vás určitě zaujme. Jedná se o zařízení, které vám umožní omezit svým dětem přístup k internetu. A vedle toho umí i další zajímavé věci.

Router, respektive soustava routerů Luma, dokáže šikovně distribuovat signál po celém vašem domě, takže v něm už nebudete mít žádná hluchá místa, kde by se signál zpomaloval nebo úplně vypadával. Díky jednoduché mobilní aplikaci (Android, iOS) se pak velmi pohodlně nastavuje a ovládá.

Aplikace umožňuje spravovat přístup k routeru. Jakmile se někdo do sítě připojí, můžete mu skrze ni udělit oprávnění, nebo jeho přístup zamítnout. Vedle oprávnění pro jednorázové připojení můžete udělovat (a nebo odebírat) také dlouhodobá oprávnění, což je skvělé například v případě omezování přístupu vašich dětí.

Na děti přitom tvůrci routerů Luma mysleli především. Součástí aplikace je celý balík nástrojů, jimiž můžete omezovat maximální čas strávený na WiFi, nebo udávat hodiny, během nichž se k ní děti prostě nepřipojí.

Cena balíčku tří routerů Luma byla stanovena na 249 dolarů (zaváděcí cena). Jeden router Luma vás pak vyjde na 99 dolarů (zaváděcí cena). Po 30 dnech pak ceny routerů vzrostou a to na 499 dolarů (cca 12 000 korun) za trojici routerů a na 199 dolarů (cca 4800 korun) za jeden router. Routery si můžete předobjednat na oficiálních stránkách.

Zdroj: Engadget

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře