Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPOZOR na zavirované e-maily od Facebooku, k nakažení vašeho PC stačí jediné...

POZOR na zavirované e-maily od Facebooku, k nakažení vašeho PC stačí jediné kliknutí myší

Neexistuje dne, kdy by se internetem nerozšiřoval nový virus. Některé jsou poměrně neškodné, jiné však mohou mít katastrofické následky. Tentokrát se internetem rozšiřuje virus, který je nebezpečný svým maskováním.

Nový virus se šíří mezi uživateli Facebooku a to velmi důmyslným způsobem. Majitelé facebookových účtů dostávají velmi sofistikované emaily, které jim sdělují, že se k jejich účtu na Facebooku pravděpodobně snažil připojit někdo jiný a že jim kvůli tomu bylo změněno heslo. V emailu je dále uvedeno, že abyste své heslo obnovili, musíte kliknout na přiložený odkaz. Netřeba dodávat, že odkaz nevede na populární sociální síť, ale na velmi nebezpečnou stránku, z které se vám do počítače stáhne virus.

Jelikož je virus docela nový, nejspíše ho ještě neznají žádné databáze antivirových programů, což znamená, že problém s ním vyřešíte jedině tak, že email budete ignorovat, to znamená na žádný odkaz neklikat!

malver-facebook

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. porad nechapu,jak se muze neco „samo stahnout a spustit“…za prve se prohlizec nejprve zepta kam to ulozit a pokud nekdo nema zaklikly automaticky „stahnotu a spustit“, potom musi jeste spustit ten soubor rucne…a takovejm holt neni pomoci

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře