Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyPodvádíte při hraní her? Můžete přijít o dosažené skóre!

Podvádíte při hraní her? Můžete přijít o dosažené skóre!

Google se vedle pirátů rozhodl bojovat také proti hráčům, kteří podvádějí ve hrách a to prostřednictvím služby Hry Google Play, k níž se při hraní většiny her na Androidu automaticky připojujete. 

Postihovat hráče, kteří si našli skulinku v herním systému a dosahují tak běžně nedosažitelného skóre, či extrémně rychlého postupu není vůbec jednoduché. Google to proto vyřešil tak, že dal nástroj pro postihování podvodníků ve hrách přímo vývojářům. Společnost vychází z toho, že právě vývojáři svou hru znají nejlépe a tak dokáží odhalit, jaký postup ve hře je ještě normální a jaký je naopak jen těžko dosažitelný.

Tato ochrana bohužel zatím není úplně dokonalá, nefunguje například u cross-platformových her (hry, které lze vedle mobilu hrát třeba i na počítači, např. Hearthstone: Heroes of Warcraft) a v mnoha dalších případech, dá se však očekávat, že se bude zlepšovat. Těžit by z toho přitom měli hlavně všichni poctiví hráči multiplayerových her. Patříte mezi ně, nebo si při hraní také něčím pomáháte?

free-to-play

[appbox googleplay com.google.android.play.games&hl=cs]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře