Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPozor na mobily ZTE a Huawei, hrozí špionáž, varují američtí kongresmani

Pozor na mobily ZTE a Huawei, hrozí špionáž, varují američtí kongresmani

Výbor Sněmovny reprezentantů pro zpravodajské služby si myslí, že čínským výrobcům Huawei a ZTE by měl být kvůli bezpečnostním rizikům uzavřen přístup na americký trh a americké firmy by s nimi neměly uzavírat kontrakty. Známí výrobci chytrých telefonů s Androidem se proti obviněním důrazně ohradili.

Zpráva také doporučuje, aby americké regulační úřady blokovaly plány fúzí a akvizic obou firem v USA. ?Čína má prostředky, příležitost a motiv k využívání telekomunikačních společností ke zlovolným účelům?.

Společnost Huawei Technologies založil bývalý člen čínské lidové armády Ren Zhengfei, kvůli tomu panují silná podezření, že má silné vazby na armádu. Firma veškerá nařčení prostřednictvím svého generálního ředitele Williama Plummera zatvrzele odmítá. ZTE se závěrem zprávy také vyjádřilo hluboký nesouhlas.

Americké zpravodajské služby považují Čínskou lidovou republiku dlouhodobě za nejaktivnějšího strůjce ekonomické špionáže vůči Spojeným státům, upozornil server Reuters.

Huawei

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře