Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyDalší neuspokojivé finanční výsledky HTC. Firma nedokáže konkurovat iPhonu a telefonům Galaxy

Další neuspokojivé finanční výsledky HTC. Firma nedokáže konkurovat iPhonu a telefonům Galaxy

Společnost HTC opravdu není v dobré kondici. Poslední hospodářské výsledky ukazují, že firmě poklesl mezičtvrtletně čistý zisk o vysokých 79 procent. Mobilnímu trhu již několik měsíců dominují Apple a Samsung s iPhony a zařízeními Galaxy. 

Ve třetím čtvrtletí tržby dosáhly 2,4 miliardy amerických dolarů. Čistý zisk činil pouze 133,7 milionu dolarů (ve 2. čtvrtletí byl 250 milionů dolarů). Ve firmě rozhodně spokojení být nemohou.

Nepřehlédněte:

Mobile Choice Consumer Awards 2012: Telefonem roku se stal Samsung Galaxy S3

Na slabých prodejích se největší měrou podílela modelová řada One, zahrnující modely X a S, které lze zakoupit i v České republice. HTC nedávno sice představilo novinky s Windows Phone 8 a telefon One X+ s Androidem 4.1 Jelly Bean, který obsahuje výkonný čtyřjádrový procesor Tegra 3, nabízí vylepšený fotoaparát a podporu technologie Beats Audio, je však otázkou, zda nějak výrazněji zabodují u koncových uživatelů.

HTC CEO Chou

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře