Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyPowerbanka DOCA 15000 nabije notebook a dvacetkrát nastartuje auto

Powerbanka DOCA 15000 nabije notebook a dvacetkrát nastartuje auto

Powerbanka zvládne vedle chytrého telefonu nabít laptop a nastartovat automobil. Je tak vhodným řešením pro všechny, kteří chtějí nabíjet notebook v místech, kde není k dispozici běžná zásuvka. DOCA 15000 je navíc nyní dostupná také v České republice i na Slovensku.

Moderní cestovatelé se setkávají s problémem, jak pod stanem či na cestách nabíjet svá mobilní zařízení a notebooky. Běžná powerbanka v takových situacích nedostačuje a s laptopy si neporadí. Modely specializované čistě na nabíjení notebooků se pak vyznačují vysokou cenou a jejich využití je omezené. Jednou z alternativ, která se zákazníkům nabízí, je model DOCA 15000.

Powerbanka je vyrobená z robustních materiálů a dostupná v černé a zelené barvě. Rozměry pogumovaného těla jsou 160 × 79 × 37,5 mm a hmotnost 0,45 kilogramu. Externí zdroj energie s kapacitou 15 000 mAh dokáže skrze 2.1A USB konektor třikrát až pětkrát nabít běžný smartphone. S notebookem pak údajně lze na cestách provést jedno až dvě plná nabití. Připraven je pro napájení přenosných počítačů výstup s nastavitelným přepínačem, díky kterému lze zvolit požadované napětí dle typu notebooku (12V, 16V, 19V-3A).

Součástí balení je osm konektorů pro nejčastější typy notebooků na našem trhu, přičemž další je možné dokoupit. Stav zbývající energie ukazuje LED indikátor a opětovné nabití vybité powerbanky netrvá déle než 4 hodiny. Samozřejmostí jsou integrované ochrany proti přebití, přehřátí a přepětí.

Ne vždy je v dosahu řidič se startovacími kabely. V takových situacích je powerbanka s podporou startování automobilů neocenitelným pomocníkem. S pomocí startovacích kabelů, které jsou součástí balení, lze DOCA 15000 připojit k autobaterii a automobil tak nastartovat. Podporovány jsou vozidla do objemu 6000CC (6l) se zážehovým (benzínovým) motorem. Nastartovat tento model dokáže i moderní dieselové motory. Běžný automobil s objemem 2l zvládne 12V powerbanka nastartovat dvacetkrát. Překážkou pro DOCA 15000 nejsou ani extrémní podmínky. Fungovat dokáže v teplotách od –40 do +60 °C.

Součástí balení DOCA 15000 jsou:

Powerbanka
Startovací kabely pro autobaterii
Sada 8 konektorů pro napájení nejčastějších typů notebooků*
microUSB kabel s adaptéry pro smartphony iPhone (Lightning) a zařízení s USB-C
Napájecí adaptér do zásuvky
Napájecí adaptér do autozapalovače

DOCA 15000 je dostupná za akční cenu 1 699 Kč za celý set.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. No, to já bych zase chtěl PB, která 20x nabije notebook a nakonec ještě dobije auto….pravda tahat bych se s ní nechtěl.

  2. „20x nastartuje benzin s dvoulitrovym motorem ???“

    Mam pocit ze nas nekdo trochu lakuje 🙂 Trochu to rozebereme…

    Pokud bych do auta strcil jen 15Ah baterii, tak si nejsem jistej ze to z ni 20x nastartuje..
    Za predpokladu ze baterie v powerbance se nesmi uplne vybit aby se neznicila, bude k dispozici tak 12Ah / 20 = 600mAh na jedno nastartovani ?? Auto bere pri startu az 200A pri 12V .. + k tomu jeste vyrobce slibuje nabit notebook ktery ma obvykle jako baterii 6ti clanek 15Ah…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře