Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPotvrzeno: Apple iPhone 5S a iPhone 5C se u nás začnou prodávat...

Potvrzeno: Apple iPhone 5S a iPhone 5C se u nás začnou prodávat 25. října

Očekávané smartphony iPhone 5S a iPhone 5C se v České republice a na Slovensku začnou prodávat na konci října, informovala o tom v tiskové zprávě společnost Apple. Termín je stanoven na pátek 25. října. Telefony budou k dispozici v on-line obchodu výrobce a s největší pravděpodobností také u mobilních operátorů.

V den, kdy se iPhone 5S a iPhone 5C začnou prodávat na tuzemském trhu, bude zahájen prodej také v dalších 35 zemích, včetně Slovenska nebo Švýcarska. Další země pak budou následovat 1. listopadu.

Mobilní telefon iPhone 5S je očekávaným produktem kalifornské společnosti. Přináší zabezpečení pomocí čtečky otisků prstů Touch ID a jako první smartphone také procesor postavený na 64bitovém návrhu. Design se ale oproti předchozímu modelu příliš nezměnil. O vrcholný model je po celém světě velký zájem.

iPhone 5C vsází naopak na pestré barvy a nižší cenu. Je nástupcem loňského iPhone 5, který se přestal vyrábět.

apple-line-ipad-2-3-ios-iphoneZdroj: 9to5mac

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře