Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyPost Bellum uvedlo do Google Play betaverzi aplikace Paměť národa

Post Bellum uvedlo do Google Play betaverzi aplikace Paměť národa

Už jste někdy potkali někde na návsi pod lípou starého dědečka, který vám začal vyprávět, co se v jeho obci kdysi odehrálo? Nebo byste raději chtěli vědět, jaké to bylo, když koncem války vesnicí procházela ustupující německá armáda, či jak místní kluci zmlátili v padesátých letech estébáka?

Vývojářské studio Post Bellum uvedlo do Google Play pilotní verzi aplikace Paměť národa, která vzniká na základě vzpomínek pamětníků na události minulého století zaznamenaných v rámci projektů Paměť národa a Příběhy 20. století. Stahovat betaverzi, konkrétně sestavení 1.0.4, můžete zdarma z tohoto odkazu.

Aplikace Paměť národa je interaktivním průvodcem po místech, která jsou s těmito příběhy spojená. Určí polohu uživatele telefonu a ukáže mu na mapě ?místa paměti? v jeho okolí. Díky aplikaci k vám začnou tato místa promlouvat. Začnou vyprávět příběhy, co se v minulosti přihodily.

?Zkušební verze aplikace má ověřit její fungování, přátelskost uživatelského rozhraní a srozumitelnost navigace. Díky podpoře Nadace Vodafone budeme celý rok 2012 na vývoji aplikace dále pracovat,? slibují vývojáři.

Připomínky jim můžete psát na e-mail: info@postbellum.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře