Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyPoslední šance na záchranu: HTC stanovilo datum chystané tiskové konference. Představí desetijádrový...

Poslední šance na záchranu: HTC stanovilo datum chystané tiskové konference. Představí desetijádrový superAndroid?

Tchajwanská firma HTC, která neprožívá zrovna nejlepší časy, oznámila datum představení svého nového smartphonu. Zda se bude jednat o top model Aero (A9) s desetijádrovým procesorem Helio X20 od MediaTeku, však zatím nevíme.

Představení nového HTC se uskuteční velmi brzy. Mediální akce je naplánována na neděli 6. září. Na pozvánce, která se objevila na sociální síti Weibo, je uvedeno (pokud se dá věřit strojovému překladu), že chystaný telefon bude lepší a krásný. Z toho se dá vyvodit, že firma pravděpodobně odhalí špičkový model Aero (A9), který zezadu zřejmě bude vypadat jako iPhone 6 (více zde).

Podle různých nepotvrzených zpráv má mobil dále nabídnout 5,2palcový displej s ultravysokým rozlišením QHD (2 560 × 1 440 px), desetijádrový procesor Helio X20 s grafikou Mali T-880 a 4 GB operační paměti.

HTC se dlouhodobě potácí v problémech. Kvůli nelichotivé finanční situaci výrobce začal propouštět a vycouval také ze spuštění servisního střediska pro Evropu, které mělo vzniknout v Brně. V současnosti se firma potácí na cestě do zapomenutí. Pokud z ní sejde a zachrání se, bude to malý zázrak.

59aZdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře