Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPopulární Minecraft prý bude patřit Microsoftu. Zaplatí za něj 2 miliardy dolarů

Populární Minecraft prý bude patřit Microsoftu. Zaplatí za něj 2 miliardy dolarů

Microsoft údajně vyjednává o koupi studia Mojang, tvůrců populární stavebnice Minecraft. Jednání jsou přitom blízko dohodě a celá transakce může mít hodnotu až 2 miliardy dolarů, píše server Wall Street Journal.

Minecraft je titul s otevřeným prostředím, kde hráči budují pomocí kostek vlastní svět. Hra si získala miliony fanoušků po celém světě, pixelový svět s grafikou jako v osmdesátých letech láká jak děti, tak i hardcore hráče. Zahrát si ji můžete na celé řadě nejrůznějších platforem a zařízení, a to včetně iPhonů a androidích smartphonů.

Prodej Mojangu bude velkým překvapením, protože zakladatel společnosti Markus Persson je známý svým negativním postojem k velkým společnostem a jejich fungování. Když Microsoft vydal operační systém Windows 8, Persson napsal na Twitter „Nesnažte se zkazit počítače.“

I proto se již objevily spekulace, že pokud Microsoft Mojang opravdu odkoupí, Persson ze studia nejspíše odejde a začne se věnovat vlastním projektům.

[appbox googleplay com.mojang.minecraftpe]

[appbox appstore id479516143]

BN-EL781_minecr_G_20140909174524

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře