Policie zadržela v Praze ruského hackera. Podle FBI napadl servery v USA


Policie zadržela v Praze ruského hackera. Podle FBI napadl servery v USA

Česká policie ve spolupráci s americkým Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) zadržela v Praze ruského hackera, který je spojen s velkým útokem na sociální síť LinkedIn v roce 2012.

Zásah policie se odehrál v jednom z pražských hotelů, kde byl Rus se svou přítelkyní ubytován. Policejním zásahem byl hacker natolik zaskočen, že se mu udělalo nevolno a zkolaboval. Policisté mu poskytli první pomoc a následně byl převezen do nemocnice, uvedla ČTK.

Městský soud v Praze rozhodl o mužově vzetí do vazby. O vydání internetového útočníka do USA budou nyní rozhodovat justiční orgány. Pokud ho pravomocně povolí, rozhodne ministr spravedlnosti.

Síť Linkedin v roce 2012 stala obětí masivní krádeže dat. Podle dřívějších zpráv hackeři tenkrát ukradli víc než šest milionů hesel. Letos v květnu bylo ale oznámeno, že mohla být zcizena a rozprodána na tajných webech citlivá data až 160 milionů uživatelů. Službu LinkedIn používá přes 430 milionů registrovaných členů.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.