Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyPolicie zadržela v Praze ruského hackera. Podle FBI napadl servery v USA

Policie zadržela v Praze ruského hackera. Podle FBI napadl servery v USA

Česká policie ve spolupráci s americkým Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) zadržela v Praze ruského hackera, který je spojen s velkým útokem na sociální síť LinkedIn v roce 2012.

Zásah policie se odehrál v jednom z pražských hotelů, kde byl Rus se svou přítelkyní ubytován. Policejním zásahem byl hacker natolik zaskočen, že se mu udělalo nevolno a zkolaboval. Policisté mu poskytli první pomoc a následně byl převezen do nemocnice, uvedla ČTK.

Městský soud v Praze rozhodl o mužově vzetí do vazby. O vydání internetového útočníka do USA budou nyní rozhodovat justiční orgány. Pokud ho pravomocně povolí, rozhodne ministr spravedlnosti.

Síť Linkedin v roce 2012 stala obětí masivní krádeže dat. Podle dřívějších zpráv hackeři tenkrát ukradli víc než šest milionů hesel. Letos v květnu bylo ale oznámeno, že mohla být zcizena a rozprodána na tajných webech citlivá data až 160 milionů uživatelů. Službu LinkedIn používá přes 430 milionů registrovaných členů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře