Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyPokémoni jsou bezva, Nintendu finančně ale příliš nepomohou

Pokémoni jsou bezva, Nintendu finančně ale příliš nepomohou

Pokémon Go je bezesporu jednou z nejpopulárnějších her, která se za posledních několik let na trhu objevila. Proto je velkým překvapením oznámení Nintenda, že ani masová popularita tohoto titulu se na jeho finančních výsledcích ve stávajícím fiskálním roce výrazně neprojeví.  Cena akcií japonského výrobce následně prudce klesla.

Hra Pokémon Go se rychle stala nejstahovanější aplikací pro smartphony vůbec a všeobecné nadšení se začalo promítat do akcií firmy. Jejich cena začala strmě stoupat a od července vykázaly nárůst o zhruba 60 procent. Pro oznámení firmy, že zisky plynoucí z prodejů úspěšné hry budou omezené, ale jejich hodnota spadla o téměř 18 procent.

Mobilní hříčka Pokémon Go je ke stažení zdarma, zdrojem zisku jsou až takzvané mikrotransakce, jejichž podstatou je nákup speciálních doplňků za reálné peníze. O tento typ příjmu se však Nintendo a vývojáři ze studia Niantic dělí mimo jiné i s Applem a Googlem.

Nintendo tak pro aktuální fiskální rok (končí v březnu příštího roku) nadále počítá s provozním ziskem 45 miliard jenů, v přepočtu 10,4 miliardy korun.

5d8cd38ad2828e38ee3cd78fcfab1dd3-500x280-1-500x280

Zdroj: BBC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře