Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyApple má problémy, opět prodal méně iPhonů

Apple má problémy, opět prodal méně iPhonů

Letošní druhé čtvrtletí (účetně třetí) si Apple nedá za rámeček. V podstatě všechny hlavní hardwarové položky, které produkuje, zaznamenaly meziroční propad prodejů. Především u iPhonu je pokles výrazný a ukazuje, že trh je nasycený a malé inovace u modelů 6s a 6s Plus prodejům neprospěly.

Čtvrtletní čistý zisk Applu klesl o 27 procent na 7,8 miliardy dolarů, což dělá 1, 42 dolaru na akcii, zatímco tržby dosáhly hodnoty 42,36 miliardy dolarů.

Apple za poslední kvartál prodal „jen“ 40,4 milionu iPhonů. Loni ve stejném období to bylo 47,5 milionu telefonů. Pokračuje také pokles prodejů iPadů, kterých se udalo necelých 9,9 milionu, což je o milion méně než za stejné období v roce 2015. Padá také prodej počítačů, a to o 11 procent. Výsledek 4,2 milionu kusů vedení společnosti asi moc nepotěšil (loni 4,7 milionu).

Naopak se dařilo službám, kam patří App Store, Apple Pay, iCloud a další. Ty vygenerovaly zisk téměř šest miliard dolarů, což představuje meziroční růst o 18,9 procenta.

Apple pro čtvrté čtvrtletí, které končí v září, předpovídá tržby ve výši 45,5 až 47,5 miliardy dolarů, což je více než průměrný odhad Wall Streetu (45,71 miliardy dolarů). Lepším výsledkům by měl pomoci start prodeje nových iPhonů 7.

Apple-500x281

Zdroj: Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. A jeje,jablíčka se neprodávají,bude třeba vymyslet zase nějakou žalobu na konkurenta.Kdo to odskáče tentokrát?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře