Pátek, 7 června, 2024
DomůNovinkyPodpora AirPlay 2 pro produkty Pioneer umožní ovládat hudbu iPhonem

Podpora AirPlay 2 pro produkty Pioneer umožní ovládat hudbu iPhonem

Pioneer vydá během jara letošního roku pro vybrané produkty nový firmware, který jim umožní využívat možnosti, které přináší komunikační protokol AirPlay 2. Uživatelé kompatibilních zařízení budou moci využít pro ovládání receiveru či stolního síťového přehrávače svůj iPhone nebo iPad.

Společnost Pioneer oznámila, že v průběhu jara letošního roku spustí u vybraných produktů podporu AirPlay 2. Díky tomuto komunikačnímu protokolu budou moci uživatelé iPhonů a iPadů s operačním systémem iOS 11.4 a novějším využít mnoha nových možností při přehrávání hudby na svém domácím audio systému. AirPlay 2 umožní například pomocí smartphonu vybírat a streamovat hudbu na podporovaný receiver nebo přehrávač, upravovat hlasitost či přepínat mezi jednotlivými zařízeními.

Podpora AirPlay 2 bude spuštěna pro AV Receivery VSX-S520, VSX-S520D, VSX-LX303, VSX-LX503 a také pro síťový přehrávač SX-S30DAB. Stávající uživatelé uvedených přístrojů ji budou moci zprovoznit prostřednictvím nového firmwaru, který Pioneer v daném termínu zpřístupní. Instalaci firmwaru je možné spustit buď automaticky z nabídky nastavení systému, nebo ručně po stažení aktualizace z internetových stránek společnosti na adrese www.pioneer-audiovisual.eu.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře