Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHuawei P30 Pro bude z jiné galaxie. Jeho fotoaparát dostane rekordní zoom

Huawei P30 Pro bude z jiné galaxie. Jeho fotoaparát dostane rekordní zoom

Nezadržitelně se blíží premiéra nástupců chytrých telefonů řady P20 od společnosti Huawei. Obě novinky budou patřit do absolutní špičky, což potvrzují nejnovější informace od lidí, kteří mají přístup k testovacím vzorkům modelů P30 a P30 Pro.

Po vzoru aktuálního top modelu Mate 20 Pro by oba nové telefony měly disponovat čtečkou otisků prstů v displeji, takže dotykový panel bude přes celou jejich čelní stranu. Do základního P30 navíc výrobce integruje OLED panel (loni displej tohoto typu dostal pouze P20 Pro). Takzvaný notch nahraní centrálně umístěný kapkovitý výřez.

Základní Huawei P30 má dostat trojitý fotoaparát, kdy hlavní snímač bude mít rozlišení 38 Mpx (senzor Sony IMX600) a jako u Matu 20 Pro bude doplněný o  širokoúhlý objektiv a teleobjektiv.

Nadcházející vrchol nabídky Huawei, model P30 Pro, ponese na zadní straně dokonce čtyřoký fotoaparát. U jednoho ze snímačů bude použita horká novinka, tzv. periskopický objektiv (v těle telefonu bude senzor položen nastojato a totéž se bude týkat i objektivu, který bude procházet tělem smartphonu a světlo do něj bude procházet díky jeho zalomení v optickém hranolu). To povede, jak se spekuluje, ke kvalitnímu až desetinásobnému zoomu, dosud ve smartphonech nevídanému.

V obou špičkových smartphonech má tikat výkonný procesor Kirin 980 a společnost mu udělají 8 GB operační paměti a 128/256 GB úložiště. Na čelní straně Huaweie P30 najdeme 6,1palcový displej, zatímco P30 Pro bude rozměrově o něco větší a to kvůli nasazení 6,5palcového zobrazovače.

Představení nových smartphonů Huawei P30 a P30 Pro se uskuteční v březnu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře