Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyPodívejte se na video Nokie Normandy s Androidem

Podívejte se na video Nokie Normandy s Androidem

Podívejte se na první video, které zachycuje chystaný smartphone Nokie s Androidem. Vůbec nevadí, že není oficiální a že ho vytvořili ho zaměstnanci serveru TechRadar, kteří vycházeli z dostupných informací.

Nokia Normandy by měla používat výrazně upravený operační Android ve verzi 4.4 KitKat. Některé prvky grafické nadstavby na první pohled připomínají „skorosmartphony“ Asha, jiné zase připomínají rozhraní známé z Lumií.

Předpokládaná výbava nové Nokie je skromná a odpovídá plánovanému zařazení smartphonu do segmentu nejlevnějších přístrojů.

Z dostupných zpráv víme, že první Nokia Normandy bude dvousimková. Displej s úhlopříčkou čtyři palce by měl mít rozlišení 854 × 480 obrazových bodů a fotoaparát má být pětimegapixelový. Chybět by neměla také integrace populární komunikační sítě a VoIP platformy Skype.

Prozatím je ve hvězdách, zda k vydání telefonu někdy dojde. Mobilní divizi Nokie totiž nedávno odkoupil Microsoft, který má velký zájem na tom, aby uspěl hlavně jeho systém Windows Phone.

Zdroj: TechRadar

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře