Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyPodívejte se, jak natáčí video smartphony Nokia Lumia 800 a 710

Podívejte se, jak natáčí video smartphony Nokia Lumia 800 a 710

Protože bylo o víkendu krásně, vyrazili jsme do terénu, abychom na vlastní kůži vyzkoušeli, jak natáčí a fotí dvojice nových smartphonů od Nokie s operačním systémem Windows Phone 7.

Lumia 800 je osazena osmimegapixelovým fotoaparátem (rozlišení 3264 × 2448 pixelů) s optickou soustavou od renomovaného výrobce Carl Zeiss. Automaticky zaostřit na vybrané místo můžete dotykem prstu, nebo namáčknutím mechanické spouště.

V režimu videokamery dokáže smartphone pořizovat videosnímky v maximální kvalitě 720p frekvencí třiceti snímků za sekundu. U videa funguje kontinuální zaostřování.

Slabší model, Lumia 710, neoplývá sice tak kvalitním fotoaparátem, ale výsledná kvalita videa není vůbec zlá , jak leckdo asi očekával. Kamera se pyšní rozlišením ?pouze? pět megapixelů, chybí optika Carl Zeiss.

Jinak pro Lumii 710 platí vše, co bylo vyřčeno již v souvislosti s ?osmistovkou?, tedy nechybí kontinuální ostření při natáčení videa, apod.

Lumia 710:

Lumia 800:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře