Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPodíl systému Android na americkém trhu dosáhl 52 procent

Podíl systému Android na americkém trhu dosáhl 52 procent

Společnost ComScore zabývající se výzkumem trhu zveřejnila výsledky na poli chytrých telefonů za první čtvrtletí tohoto roku na americkém trhu. V nich je stále patrná nadvláda Androidu a také dobrá pozice iOS od Applu. Ostatní operační systémy včetně Windows Phone pouze paběrkují.

ComScore odhaduje aktuální podíl operačního systému Android na 52 procent. S odstupem je na druhém místě iOS, který však zvýšil svůj podíl o 2,7 procenta na 39 procent.

Třetí pozici si odnáší BlackBerry s 5,2 procenta. Na čtvrtém místě jsou platformy Microsoftu s 3 procenty. S poklesem se znovu potýkal Symbian ? na americkém trhu nyní podíl již pouze 0,5 procenta.

Bude zajímavé sledovat, jak se na výsledcích za další čtvrtletí projeví uvedení top modelů Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S4 a HTC One. Android by díky tomu mohl ve Spojených státech znovu atakovat podíl kolem 60 až 65 procent.

AndroidZdroj: TalkAndroid

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře