Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyPodíl Androidu Nougat se konečně přehoupl přes jedno procento

Podíl Androidu Nougat se konečně přehoupl přes jedno procento

Máme tu začátek dalšího měsíce a s ním i pravidelnou statistiku ukazující zastoupení jednotlivých verzí mobilní platformy Google Android. Za posledních třicet dnů znovu vzrostl podíl Androidu 7.0.x Nougat. Polepšila si však překvapivě i starší verze Marshmallow.

První dny února jsou za námi a na řadě je tradiční statistika podílů jednotlivých verzí operačního systému Android. Opět o něco rostl sedmičkový Nougat, jehož podíl stoupl o 0,5 % a momentálně běží už na 1,2 % telefonů. Vzhledem k tomu, že od představení poslední verze Androidu ale uběhlo již několik měsíců, je tento výsledek spíše velkým zklamáním a rozhodně nejde o nic, nač by Google mohl být pyšný.

Přehledu stále dominují starší verze systému, při čemž je zajímavé, že například Marshmallow zaznamenal za poslední měsíc nárůst dokonce o 1,1 %. To se opravdu velmi často nevidí. Nejpoužívanější je nadále verze Lollipop a to i přesto, že v posledním období zaznamenala pokles o 0,5 %. V nejnovějších statistikách drží podíl 32,9 %.

android-distribution-february-2017

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře