Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyPlácačka táhne. Samsung už prodal 4,5 milionu kusů Galaxy Note 4

Plácačka táhne. Samsung už prodal 4,5 milionu kusů Galaxy Note 4

Galaxy Note 4, vrcholný tabletomobil od Samsungu, si připisuje důležitý milník. Prodalo se ho totiž už 4,5 milionu kusů. Předchůdce s pořadovým číslem 3 nepřekonal, ale to pouze kvůli omezené dostupnosti.

Na tak specifický přístroj je to v každém případě hodně slušné číslo. Galaxy Note 4 totiž není obyčejný smartphone.

Svými rozměry se už blíží menším tabletům. Je vybaven velkým dotykovým displejem s úhlopříčkou 5,7 palce, na němž lze i psát poznámky dotykovým perem S-Pen. Srdcem telefonu je procesor Qualcomm Snapdragon 805 s taktem 2,7 GHz (případně osmijádrový procesor pro některé trhy), dále nechybí 3 GB operační paměti nebo 32 GB uživatelské paměti.

Prodeje špičkového phabletu navíc budou ještě akcelerovat, dnes byl nový Note uveden v dalších zemích, včetně České republiky. Cena je vysoká – 21 500 Kč. Zákazník za své peníze ale dostane v podstatě to nejlepší na trhu. Doposud byla dostupnost přerostlého mobilu omezená jen na některé vybrané trhy.

N4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře