Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyBude hodně drahý. Bohužel. Google zveřejnil cenu Nexusu 6 pro Německo

Bude hodně drahý. Bohužel. Google zveřejnil cenu Nexusu 6 pro Německo

Nexus 6 půjde do předprodeje 29. října. Prodej potom začne v listopadu. Nebude však zrovna levný, jako tomu bylo u předchozích Nexusů. Dnes jsme se dozvěděli cenu, za kterou se bude prodávat v Německu. Možná se vám z ní protočí oči.

Nový Nexus 6 se nebude prodávat za bezkonkurenční cenu, jako jeho předchůdci.  V německém obchodu Googlu bude stát verze s 32 GB paměti 649 eur, tedy v přepočtu 17 900 Kč. Verze s 64GB pamětí se má prodávat za 699 eur, čili o zhruba 1 500 korun dráž (19 300 Kč). Obě ceny jsou již s daní. Prozatím se neví, zda v Německu bude možné telefon předobjednat 29. října. Jistotu mají jen uživatelé v USA.

Na našem trhu, kde Google svůj obchod neprovozuje, si samozřejmě připlatíme, stejně jako u předchůdce.

Nexus 6 je špičkový smartphone, který jako první bude vybaven nejnovějším Androidem 5.0 Lollipop.  Jedná se o největší Nexus telefon v historii, displej má diagonálně úhlopříčku 5,9 palce. Současný Nexus 5 vedle něj vypadá jako nedochůdče.

nexus-6-cover-1024x552

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

7 KOMENTÁŘE

  1. Tak me odradil ten Amoled displej. Ze stejného důvodu si nekoupim žádný Samsung. Mel jsem Galaxy Nexus a za dva měsíce se do něj vypalio tlačítko vedoucí do nabídky aplikaci.

    • Doufam, ze uz to maj ted osetrene a tohle se stavat nebude .. u tak draheho zarizeni si to preci nemuzou dovolit ..

      • Ošetřený to mají už delší dobu, já jsem měl SGSII, SGSIII a aktuálně SGS 4 a s vypáleným displeje jsem neměl problém ani jednou. Jegogo měl buď smůlu na kus, nebo Samsung dával jiný displeje do Nexů a jiný do svých vlastních zařízení.

  2. Ale prd maji ošetřené. Dneska jsem byl v O2 a každý Samsung mel vypáleny displej. Není nad IPS.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře