Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyPixel Ruler: Měříme pixely přímo na displeji Android zařízení

Pixel Ruler: Měříme pixely přímo na displeji Android zařízení

Správnost implementace grafického návrhu si nyní mohou vývojáři nativních aplikací i mobilních webů přeměřit přímo na displeji Android zařízení. Aplikace Pixel Ruler od českého vývojáře Vladislava Skoumala přináší na Android pravítko, se kterým lze měřit v jakékoliv nainstalované aplikaci i webovém prohlížeči.

Doposud tento typ aplikace na trhu chyběl. „Velmi mne omezovalo, že nebylo možné změřit si rozměry jednotlivých prvků designu přímo na telefonu a tak jsem se rozhodl vytvořit si pro tento účel specializovanou aplikaci,“ říká autor aplikace Vladislav Skoumal. Mobilní vývojáři si tak až nyní mohou užívat stejný komfort jako jejich desktopoví kolegové.

Podporováno je měření jak přímo v pixelech (px), tak i v density-independent pixelech (dp) a scale-independent pixels (sp), specializovaných jednotkách sloužících pro jednotné zobrazení nezávisle na DPI daného displeje. Výhodou je i možnost pravítka dokovat a odklidit je tak z pracovní plochy na okraj displeje.

Od Androidu verze 4.2 je plně podporována systémová funkce „Maginification gestures“. Pomocí ní je možné trojitým klikem zvětšit libovolnou část obrazovky a přesně změřit zkoumaný prvek.

V Google Play se nachází dvě verze aplikace Pixel Ruler: zdarma (zkušební) a placená, kterou si můžete pořídit jen za 19,90 Kč.

[appbox googleplay net.skoumal.pixelruler.trial]

[appbox googleplay net.skoumal.pixelruler]

06-browser 02-swipe-to-dock 03-where-to-measure 04-triple-click-zoom 05-google-play

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře