Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeChystáte se na kolo? Tyhle aplikace vám nesmí chybět!

Chystáte se na kolo? Tyhle aplikace vám nesmí chybět!

Chystáte se na kolo a chcete si to pořádně užít? Tak si s sebou přibalte mobilní telefon! Poradíme vám, jaké aplikace si do něj před cestou nainstalovat, aby o vás bylo postaráno ve všech myslitelných ohledech!

A abyste do terénu skutečně vyrazili se vším všudy, přidáme k tomu i tipy na několik šikovných doplňků včetně držáku na mobil a nabíječky. Teď už ale neztrácejme čas zbytečnými předmluvami a pusťme se do toho!

Mapy.cz

Jestliže se na kolech chystáte vydat do neznámé oblasti, rozhodně si nesmíte zapomenout přibalit mapu. V době moderních technologií je tato potřeba osekána na stažení jediné aplikace. Naší nejoblíbenější mapou se stala aplikace Mapy.cz.

Aplikace Mapy.cz vám zdarma nabízí možnost, stáhnout si do svého mobilu mapu celé České republiky včetně vyznačených cyklotras, turistických značek a důležitých míst (bankomaty, restaurace, obchody), což oceníte především v místech se slabým nebo žádným signálem.

mapy-cz

[appbox googleplay cz.seznam.mapy]

[appbox appstore 411411020]

Držák mobilu na kolo

Abyste při navigaci podle mapy nemuseli pořád zastavovat, poslouží vám držák na telefon. Ten se ve spojení s aplikací mapy.cz postará o to, že budete mít před očima neustále mapu oblasti a nebudete kvůli hledání cesty z kola nuceni každých deset minut slézat. Pakliže totiž máte zapnuté GPS, vaše poloha na mapě se automaticky centruje.

drzak-na-kolo

Tipy na výlet

V aplikaci Mapy.cz sice najdete vyznačené i památky, nicméně nikdo vám v nich už neprozradí, zdali se po namáhavém výšlapu dočkáte něčeho pořádného, nebo si budete muset vystačit s pohledem na chabou pamětní desku, nebo nicneříkající kámen. Abyste výběrem památky nebyli zklamaní, doporučujeme vám nahlédnout do aplikace TOP100 Czech Republic’s sights (není v češtině), případně do aplikace Tipy na výlet. Může posloužit i při plánování výletu!

tipy-na-vylet

[appbox googleplay com.vyletnik]

[appbox appstore 527181815]

Foodspotting

S výběrem restaurace jsou vždycky problémy. Podle jídelního lístku jen těžko odtušíte kvalitu připravovaných pokrmů. Pro tyto účely je naštěstí k dispozici aplikace Foodspotting, která shromažďuje informace od návštěvníků restaurací, kteří hodnotí podniky, ale i v nich podávaná jídla. Díky tomu – ve chvíli kdy na vás přijde hlad – můžete skrze svůj telefon najít ověřenou restauraci, kde se o výsledek kuchařova snažení nemusíte bát. Foodspotting jako takový však může sloužit i jen jako vyhledavač restaurací ve vašem okolí.

foodspotting

[appbox googleplay com.foodspotting]

[appbox appstore 350727118]

Maurerův Výběr

Také aplikace Maurerův Výběr vám dopomůže k výběru vhodné restaurace (Maurerův Výběr Grand Rest.), nebo baru (Maurerův Výběr Grand Bar). Dozvíte se v ní o specialitách jednotlivých restaurací, o jejich otevírací době, ale i poloze, nebo telefonním čísle. Samozřejmostí je potom nabídka restaurací ve vašem okolí, která je dostatečnou inspirací ve chvílích, kdy si nejste jistí kde a co pojíst.

maureruv-vyber

[appbox googleplay cz.motion.grandrestaurant]

[appbox googleplay cz.motion.grandbar]

[appbox appstore 446744189]

[appbox appstore 468058491]

Pivovary

Pivo je zdrojem živin, minerálních látek, vitaminů a jednoduchého cukru, takže dobře slouží jako iontový nebo regenerační nápoj (alespoň v některých případech). Proč si tedy během projížďky nezaskočit na jedno malé, nejlépe do proslulého místního pivovaru? Říkáte, že žádný pivovar neznáte? Žádný problém! Aplikace Pivovary vám s výběrem pomůže!

pivovary

[appbox googleplay cz.novosvetsky.pivovary]

[appbox appstore id512989681]

Aladin

Dali jste si pořádného gáblíka, možná jste si skočili na pivko a venku se to mezi tím začalo honit. Krásné slunečné počasí vystřídaly mraky a vy si říkáte: „Vyjet, nevyjet“ a bojíte se, že cestou zmoknete. Abyste příště podobné dilema řešit nemuseli, stačí si do svého telefonu před cestou stáhnout aplikaci Aladin. Díky ní se nebudete muset spoléhat na svou intuici, ale budete mít všechno pod kontrolou.

aladin

[appbox googleplay org.androworks.meteorgram]

Endomondo

Endomondo je trackovací aplikace, která vám poslouží ke zmapování trasy, jíž jste ujeli, ale také ke sběru informací včetně vzdálenosti, vaší rychlosti, nebo počtu kalorií, které jste cestou spálili. Neocenitelný pomocník sportovců, ale i svátečních výletníků, kteří chtějí mít údaje o svých pohybových aktivitách pod kontrolou.

endomondo

 

[appbox googleplay com.endomondo.android]

[appbox appstore 333210180]

Baterka do tel., nebo nabíječka

Zatímco dříve měly mobily výdrž na baterii klidně i několik dní v kuse, s příchodem dotykových zařízení se výdrž podstatně zkrátila. Pokud budete mít cestou zapnuté GPS a v telefonu si kvůli mapám a dobré viditelnosti zakážete šetřič obrazovky a zvýšíte její svítivost, docela s přehledem se vám může stát, že za půl dne se vám mobil vybije. Já tento problém řeším náhradní baterkou (kterou si – pokud na to nezapomenu – před výletem nabiju). Jestliže se však chystáte na delší projížďku a hodláte přespávat na místech bez elektrického proudu, nejspíš se vám vyplatí přibalit si přenosnou nabíječku.

zalozni-nabijecka

S výše zmiňovaným arzenálem aplikací a vybavení byste na svůj další výlet měli být dostatečně vybavení. Tím však nechceme říci, že neexistují žádné další šikovné aplikace. Pokud o nějaké takové víte, dejte nám vědět!

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře