Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyPiškvorky, které posadily zpět do školních lavic přes sto tisíc Čechů

Piškvorky, které posadily zpět do školních lavic přes sto tisíc Čechů

Vývojářskému studiu Kreatur se podařilo doladit piškvorky ze strany zábavnosti pro uživatele téměř k dokonalosti. Může za to nová grafika, on-line statistiky či učící se umělé inteligence a mnoho jiných drobných změn.

O aplikaci Piškvorky od českého vývojářského studia Kreatur jsme psali v září, kdy studio vydalo jednu z nejlepších piškvorkových umělých inteligencí pro android vůbec. Od této recenze se piškvorky dočkal y velmi zajímavých změn, kdy byly přidány:

Online statistiky

Online statistiky jsou asi nejzásadnější aktualizací, jelikož se můžete srovnat se zbytkem světa. Online statistiky jsou jednak v telefonu, jednak na webu http://kreatur.cz/gomoku/. Ve statistikách naleznete dva žebříčky, řazení je dle E LO a dle zkušeností. U každého dobrého piškvorkáře jsou zobrazeny i počty her. Našli jsme rekordmana, který má odehráno pod jménem „i“ 3465 her. Online statistiky jsou k dispozici jeden měsíc a již registrují přes 500 000 her.

Učící se umělá inteligence

Umělá inteligence se učí na základě svých chyb a chyb soupeře. Proto si téměř pokaždé zahrajete jiné zahájení, a v případě, že naleznete způsob , jak umělou inteligenci porazit, tak to stejným způsobem znovu nepůjde. Díky této funkci piškvorky neomrzí, jelikož hrají pokaždé jinak.

piskvorky

Nové výkonnostní třídy, zkušenosti a facelift

Výkonnostních tříd je nyní devět jako v šachu. Nově bylo zavedeno hodnocení dle zkušeností, což je skóre, které je počítáno dle výher a dle síly soupeře. Díky faceliftu aplikace nyní vypadá o něco moderněji.

Studio Kreatur nastřádalo již dostatek dat, aby zjistilo, jak jsou na tom umělé inteligence (Eli, Bedřich, Petr, Jirka, Devil, God) v porovnání s lidmi. Následující číslo udává, kolik procent lidí je lepší než daná umělá inteligence (tj. má s ní kladné skóre):

  • 27% Eli
  • 3,2% Bedřich
  • 0,8% Petr
  • 0,8% Jirka
  • 0,3% Devil
  • 0,3% God

Což Vám čtenářům dává jasnou výzvu : dokážete Vy porazit Ďábla nebo Boha?

Piškvorky jsou ke stažení zdarma.

[appbox googleplay com.kreatur.gomoku&hl=cs]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře