Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeAces of the Luftwaffe: Máte rádi výzvy? Jednu zde pro vás máme!

Aces of the Luftwaffe: Máte rádi výzvy? Jednu zde pro vás máme!

Z dílny německého studia HandyGames spatřil světlo světa další herní titul. A ani se na tom sluníčku moc neohřál a hned byl zařazen do výběru týmu Play. Vývojáři už svou práci odvedli, na nás je teď jejich výsledek usilovné práce posoudit.

Hratelnost (8/10)

Hned po spuštění se před vámi rozprostře nabídka bitev. Celkem nás čekají tři – Battle of Britain, The panzer menace a Down of the dragon. My ovšem začneme bitvou o Británii. Zbylé se nám zpřístupní později.

Poté už přichází na řadu výběr stroje, který budete pilotovat. Výběr není nějak oslňující, k dispozici jsou pouze dvě letadla „Freshman“ a „Beast“. Jelikož je hra postavena z velká částí na vyznamenáních, kterými budete odměňováni za vaše výkony v bitvách, druhé letadlo „Beast“ si budete moct dovolit až přivezete pár stovek německých skalpů zpátky na zem. Díky vyznamenáním si budete moci dovolit další sortiment.

Poté už přichází na scénu samotný příběh. Popravdě, není to zrovna příběh, co by obsahoval úvod, zápletku, vyvrcholení a závěr. Do každé z misí vás uvede generál Bacon. Ten předestře situaci a řekne vám o co se vy, jako zkušený pilot britského královského letectva, musíte postarat. Vy, jako postava letce Freshmana, plný sebevědomí a optimismu, tyto rozkazy přijmete a s úsměvem od ucha k uchu se vydáte na první lov.

Na nepřátele vám ze začátku bude muset stačit jeden kanón. Ale po pár zásazích do černého a úspěšnému vyhnutí se nepřátelským kulkám, se  k vašemu jednomu kanónu naštěstí přidají další dva. A v ten moment to začíná být už mnohem zajímavější. Pokud se vám bude neustále takhle dařit, váš střelecký arsenál se bude neustále vylepšovat. Během hry narazíte i na bedny s logem padáku, které doporučuji sbírat. Díky nim se k vám přidají dva další kolegové z praporu a budou vám asistovat při vašem zničujícím útoku.

unnamed577

Jak už je u nepřátel zvykem, počítejte s tím, že budou palbu opětovat. A pokud se kulkám nevyhnete, tak vás trefí. Jakmile váš aeroplán „koupí“ některou z kulek, věřte mi, poznáte to velmi rychle. Na vašem displeji se totiž objeví průstřely. Jakmile jich je více, vaše obrazovka začíná připomínat cedník a záhy slyšíte výstražný klakson. A ten značí jediné. Udělejte něco s tou nepříznivě vyvíjející se situací, protože vaše letadlo má život jen jeden. Pokud adekvátně nezareagujete, velmi rychle uslyšíte dvě „mei dei“ a jdete do kytek.

Budete se pouštět do křížku s malými letadly, které toho moc nevydrží a jejich zbraně také nejsou kdo ví jak ničivé. To však velmi brzy začne gradovat v obrovské houfy nepřátel, které jsou misi od mise lépe vybaveni.

Nemusíte se obávat toho, že byste celou hru soupeřili jen proti jednomu druhu nepřátel. Těch je zde totiž taková řada, až to hezké není.

Nevím jak v ostatních hrách tohoto typu, ale manévrování je zde činností, která rozhoduje o tom, jestli za deset sekund budete ještě ve vzduchu nebo na zemi. Podotýkám, že ta druhá varianta je z donucení. Musíte se neustále vyhýbat desítkám kulek, které na vás letí zepředu, zezadu, z boku, no zkrátka ze všech stran!

U svého letadla budete také moct vylepšovat jeho rychlost, sílu zbraní a také rychlost střel. Každou z těchto vlastností můžete vylepšit až na pátou úroveň. I to vás bude ovšem stát medaile za zásluhy. A to ne malý počet.

Ještě o jeden poznatek bych vám rád s vámi podělil. Hra je opravdu těžká. Už dlouho nedalo mým prstům něco tak zabrat.

unnamed

Grafika (9/10)

Grafické řešení hry ve mně vyvolalo spoustu vzpomínek na staré tituly, co jsem hrával napříč všemi zařízeními, jako dítě. Věřím, že spoustu z vás tuto retro grafiku uvítá a podlehne chvilkové nostalgii, stejně jako já. Prostředí, kterými si projdete v jednotlivých misích, jsou různorodá. Vyzkoušíte si jaké to je být pod palbou za slunného počasí, ale i za deště.

unnamed3

Zvuky (9/10)

Kromě dobrodružného doprovodu, ze kterého doslova čiší akce, dostanete také skvělé zvukové efekty. Hlas z vysílačky vám bude hlásit, že vaše zbraně byly vylepšené nebo abyste si dávali pozor na letadla nepřátel na šesti hodinách. Pokud budete těmto upozorněním věnovat pozornost, nejednou vám přijdou k užitku. Je skvělé, že vývojáři čas od času audiovizuální stránku hry promění na prvek, který je přínosný pro hráče.

unnamed2

Ovládání (9/10)

Jakmile přiložíte prst na vaše letadlo, stáváte se pilotem letadla. Veškeré manévry provádět prostřednictvím vašeho jednoho trvajícího dotyku. Palba z letadla začíná v ten moment, kdy vy se dotknete a je nepřetržitá až do momentu, kdy vy svůj dotyk z obrazovky spustíte.

Na změny poloh vašeho prstu reaguje letadlo opravdu hbitě. Takže se nemusíte obávat, že byste provedli nějaký manévr za účelem vyhnutí se nepříteli a letadlo by se loudalo.

Všimněte, že v levém dolním rohu vaší obrazovky se nachází budík s ručičkou. Ručička bude stoupat pokud se vám bude dařit sestřelovat letadla, aniž by vás zasáhli. Jakmile bude ručička na maximu, promění se v tlačítko. Po jeho stisknutí se za vašimi zády na moment objeví letecká podpora chrlící jednu kulku za druhou a tak vám značně ulehčí od vašich nepřátel.

unnamed4

Suma sumarum

Jedná se o opravdu výborný herní titul, který, jakmile si ho stáhnete, získá vaši pozornost. Po delší době hraní se může dostavit stereotyp a Aces of the Luftwaffe vás začne nudit. Přeci jen je hra celá postavena na manévrování a střelbě. Nicméně to nemění nic na tom, že si čas od času rádi tuhle pecku určitě pustíte a protáhnete svůj ukazovák po celém displeji.

[appbox googleplay id=com.hg.aotl]
[appbox appstore id581493695]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře