Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPhotomoney: Bavte se, vydělávejte a chraňte své soukromí!

Photomoney: Bavte se, vydělávejte a chraňte své soukromí!

O mobilní aplikaci Snapchat už se toho napsalo poměrně dost, představíme si ji tedy pouze v krátkosti a blíže se podíváme se na jejího mladšího brášku aplikaci Photomoney, která se nedávno objevila na Google play. Aplikace je o to zajímavější, že pochází z dílny českých tvůrců.

Ačkoli je mobilní aplikace Snapchat založená převážně na jedné jediné funkci, a sice automatickém mazání zasílaného obsahu, využívá ji v Americe přes 50 miliónů lidí. Tento primitivní a zároveň brilantní nápad má ale jednu zásadní vadu. Uživatel na používání aplikace nemůže nijak vydělat (na rozdíl od jejích zakladatelů, kterým Mark Zuckerberg nabídl za prodej aplikace neuvěřitelné 3 miliardy Kč).

Právě této slabiny se rozhodli využít čeští tvůrci mobilní aplikace Photomoney, která je založena na stejném principu, navíc ale nabízí svým uživatelům možnost si posíláním obsahu pořádně vydělat.

Pojďme tedy ve stručnosti obě aplikace vzájemně porovnat.

Posílání obsahu prostřednictvím aplikace

Snapchat – lze posílat textové zprávy, obrázky a videa pořízené mobilem
Photomoney – lze posílat textové zprávy, obrázky a videa pořízené mobilem, stejně jako soubory uložené v počítači

Mazání obsahu

Snapchat – zaslaný obsah se smaže po době definované uživatelem, poté se obsah automaticky vymaže nejen z mobilu, ale i ze serveru
Photomoney – v aplikaci lze nastavit dobu zobrazování obsahu od 1 do 10 vteřin, poté se obsah automaticky vymaže nejen z mobilu, ale i ze serveru. V aplikace nelze pořizovat screenshoty.

Stahování obsahu

Snapchat – v aplikaci není možné zaslaný obsah stáhnout
Photomoney – v aplikaci je možné si zaslaný obsah stáhnout do mobilu dvěma způsoby. Tím prvním je zaplacení požadované částky za fotku či video, nebo výhrou nad aplikací ve skořápkách. Odesílatel sám nastaví, zda příjemce zprávy musí pro stažení fotografie zaplatit odesílatelem danou částku, nebo si o stažení obsahu může zahrát s aplikací hru.

Platba za obsah

Snapchat – žádná
Photomoney – odesílatel fotky či videa při odesílání zprávy jednoduše nastaví, zda pošle jen náhled fotografie bez možností jejího stažení, nebo s možností stažení za peníze, či formou hry. Pokud odesílatel zvolí možnost stažení obsahu za peníze, nastaví požadovanou částku (20 – 4000 Kč). Příjemci zprávy se zobrazí náhled obsahu, který se po maximálně 10 vteřinách smaže, a pokud ho obsah během těchto 10 sekund zaujme natolik, že si jej bude chtít do svého mobilu uložit, bude muset částku zaplatit. Veškeré platby se dějí prostřednictvím Paypal, tedy rychle, bezhotovostně a on-line. Druhou variantou, jak umožnit příjemci zprávy si obsah stáhnout, je zvolit pro stažení výhru ve hře skořápky. Pokud příjemce zprávy nad aplikací vyhraje, fotka nebo video je jeho zadarmo. Pokud ale prohraje, obsah se buď smaže, pokud není nastavena částka, nebo si ji bude muset za danou částku koupit. Odesílatel také může zvolit obě varianty, tedy možnost hry i zaplacení za stažení, pak je výběr na příjemci zprávy.

Jak již z názvu aplikace Photomoney vyplývá, její největší výhodou je tedy možnost nechat si za stažení zaslaného obsahu zaplatit. Platba se děje jednoduše přes paypal a po dosažení určitého limitu je automaticky zaslána odesílateli zprávy na bankovní účet. O tom, že tato možnost jednoduchého přivýdělku je pro spoustu lidí a převážně teenagerů velmi zajímavá, nemůže být pochyb. Aplikace ale není určena výhradně jim.

Komu je aplikace Photomoney určena?

– všem, kteří si chtějí na internetu vydělat
– každému kdo se rád baví, ale zároveň si chrání své soukromí
– lidem, kteří rádi posílají své fotky a videa ostatním, ale nechtějí, aby se k nim dostal někdo další
– studentům, kteří si prostřednictvím aplikace mohou vyměňovat úkoly nebo třeba taháky:-)
– všem, kteří chtějí využívat možnost zcela soukromé konverzace
– firmám a společnostem, které chtějí své zákazníky oslovit netradiční a zábavnou formou
– top manažerům, jejichž vzájemná konverzace by mohla být zneužitelná třetí stranou
– fotografům, kteří prostřednictvím aplikace mohou zasílat své fotografie do redakcí novin a časopisů, aniž by došlo ke zneužití fotografií a nevyplacení honoráře, aj.

Photomoney najdete v Google Play a její stažení je ZDARMA.

Více o aplikaci na www.photomoneyapp.com.

[appbox googleplay cz.aspa.photomoney]

photo

 

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře