Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyHackeři milují vzrušení, o obdiv jim nejde, tvrdí studie

Hackeři milují vzrušení, o obdiv jim nejde, tvrdí studie

Až 51 % hackerů hackuje pro zábavu nebo vzrušení. Vyplývá to z průzkumu, který bezpečnostní společnost Thycotic provedla mezi účastníky konference Black Hat na začátku měsíce v americkém Las Vegas.

Do studie se zapojilo 127 lidí bezpečnostní konference, kteří sami sebe označili za aktivní hackery. Po zábavě a vzrušení byly druhým nejčastěji uváděným motivem morální pohnutky (28 %). Na ty se odvolávali hackeři, kteří sami sebe poznačují za hacktivisty.

Příkladem hacktivistického hnutí jsou Anonymous, kterým se velké mediální pozornosti dostalo krátce po zastavení činnosti sharingové služby Megaupload, kdy podnikli sérií útoků zaměřených na servery FBI, Bílého domu a dalších státních institucí v mnoha zemích.

Finanční prospěch motivuje 19 % hackerů, pouze 1 % z nich hackuje pro slávu a obdiv. 88 % dotázaných hackerů uvedlo, že se neobávají odhalení. 99 % hackerů pak tvrdilo, že i jednoduché metody jako phishing jsou stále vysoce efektivní.

Při cíleném útoky na některou z firem by se 40 % hackerů snažilo získat potřebné přihlašovací údaje od kontraktorů, 30 % od IT administrátorů, 8 % od asistentů vedoucích zaměstnanců, 6 % od vědoucích zaměstnanců a 16 % od ostatních zaměstnanců.

BlackHatInfographic-html

Zdroj:  1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře