Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPhoneDrone Ethos: Létající dron, který si vyrobíte z mobilu

PhoneDrone Ethos: Létající dron, který si vyrobíte z mobilu

Ačkoliv trh s drony začíná být přesycený, stále na něm některá zařízení chybí. Tak třeba dron, který se postavíte sami a to i za pomoci svého mobilu.

Myšlenka je velmi jednoduchá – PhoneDrone je v podstatě obal s vrtulemi, do nějž vložíte svůj mobil a zařízení synchronizujete. Na speciální aplikaci pak prstem obkroužíte místa, kam má dron zaletět a pak ho vypustíte. Dron udanou trasu obletí automaticky, nebo si ho můžete vzít pod své vedení a ovládat ho skrze druhé mobilní zařízení.

Ve vzduchu by PhoneDrone měl vydržet až 25 minut a dosáhnout rychlosti až 55 km/h.

Pokud vás PhoneDrone zaujal, můžete ho podpořit na Kickstarteru. Zde si ho zajistíte za příspěvek v hodnotě 235 dolarů (cca 5700 korun). Vedle toho si můžete koupit pouze plány za 95 dolarů (cca 2400 korun), které vám poslouží k tomu, abyste si PhoneDrone sami vytiskli na 3D tiskárně.

Projekt PhoneDrone je velmi úspěšný. Namísto požadovaných 100 tisíc dolarů mají jeho tvůrci na účtě už 280 tisíc (cca 6,8 milionu korun), přičemž do konce kampaně zbývá ještě 13 dní.

PhoneDrone

https://www.youtube.com/watch?v=jp-u4yF5YOY

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře