Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPěšky nebo na kole za hranice: Mapy.cz spustily Turistické mapy světa

Pěšky nebo na kole za hranice: Mapy.cz spustily Turistické mapy světa

Cyklisté i fanoušci pěší turistiky mohou začít promýšlet na příští sezónu. Mapy.cz totiž dnes spustily Turistickou mapu světa obsahující i cyklotrasy, kde současně nechybí funkce plánování. Nová mapová vrstva čerpá zahraniční data z detailních podkladů OpenStreetMap. Turisté jistě ocení i stínovaný reliéf terénu v nejpodrobnějším zoomu.

Vydat se pěšky na výlet nebo vyjet na kole bez obav i za hranice známého prostředí České republiky už díky nové mapové vrstvě na Mapy.cz nemusí být problém. Mapy.cz totiž dnes spustily Turistickou mapu světa.

„Turistickou mapu s cyklotrasami spouštíme s předstihem před nadcházející sezónou, abychom v plánovači cyklotras stihli vyladit potřebné detaily. Milovníci cykloturistiky se zároveň mohou včas seznámit s trasami, které budou mít možnost si pro příští sezónu uložit a zobrazit offline v mobilní aplikaci Mapy.cz,“ vysvětluje Martin Fuks.

innsbruck

V nové Turistické mapě světa využívají Mapy.cz data z detailních podkladů OpenStreetMap, která zobrazují pomocí vlastního turistického klíče. Proto zde lidé najdou turistická a cykloturistická značení i nejpodrobnější zoomy tak, jak je dosud znali z České republiky a Slovenska.

V mapě všech evropských států je k dispozici také stínovaný reliéf terénu. „Cyklisté i ostatní turisté si díky vyznačeným vrstevnicím mohou udělat rychlou představu o tom, kde terén stoupá a klesá nebo jak je členitý,“ doplňuje Martin Fuks. Vrstevnice celého světa plánují Mapy.cz přidat do konce roku, výškový profil trati pak do jara 2016.

cyklista_2

Zdroj: Mapy.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře