Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyPanasonic Lumix CM 1 je revoluční hybrid mobilu a fotoaparátu

Panasonic Lumix CM 1 je revoluční hybrid mobilu a fotoaparátu

Lumix CM 1 je unikátním smartphonem a pokročilým fotoaparátem v jednom, který se začne prodávat ještě letos. Vybavený je 28mm objektivem a jednopalcovým MOS čipem s rozlišením dvacet megapixelů, přesto si zachovává kompaktní rozměry.

Díky tloušťce 2,1 centimetru se bez problémů vejde do každé volnější kapsy u kalhot.

Panasonic v rámci fotografického veletrhu Photokina 2014 představil svůj nový pokus o skřížení mobilu a fotoaparátu. Lumix CM1 je podle známého výrobce kompaktů první „připojený fotoaparát“ (connected phone) na světě.

K ovládání nejen foťáku slouží dotykový Full HD displej o úhlopříčce 4,7 palce. O výkon přístroje, jehož tloušťka je v nejtenčím místě 1,52 centimetru, se stará osvědčený Snapdragon 801 se čtyřmi jádry na frekvenci 2,3 GHz, kterému jsou po ruce 2 GB operační paměti. Pro data je vyhrazeno základních 16 GB prostoru, naštěstí ale nechybí slot pro microSD karty s kapacitou až 128 GB. V případě natáčení objemných 4K videosekvencí více místa přijde vhod.

13
Mobil/foťák zásobí energií akumulátor kapacity 2 600 mAh, takže by přístroj nemusel být každou chvíli připojený k nabíječce. Ale více napoví až první testy.

Cena fotomobilu Panasonic Lumix CM 1 nebyla na tiskové konferenci v německém Kolínu nad Rýnem zveřejněna. Server The Verge nicméně uvádí, že bude možná atakovat částku 900 euro, což je v přepočtu necelých 25 000 Kč. Prodej neobvyklé 4K kamery ve smartphonu odstartuje letos na Vánoce, ale pouze ve Francii a Německu.

11 12 1

2 3 4

6 7 8

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře