Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyOrimag P6 - miniaturní projektor na cesty

Orimag P6 – miniaturní projektor na cesty

Minulý rok jsme pro vás otestovali kompaktní projektor Doogee Smart Cube P1, který díky jeho rozměrům doslova sbalíte do kapsy na cesty. Segment opravdu malých přenosných projektorů není příliš rozšířený, jeho vody nyní rozšířil jmenovec Smart Cube P1, konkurenční model P6 od u nás neznámé společnosti Orimag.

Díky svým rozměrům 4,3 x 4,75 x 4,3 cm a hliníkovému tělu vypadá P6 spíše jako Bluetooth reproduktor. Zobrazovač DLP dokáže s LED lampou (jejíž životnost by měla být 30 000 hodin) o svítivosti 80 lumenů a kontrastním poměrem 1000:1 zobrazit obraz v rozlišení 640 x 480 pixelů v poměru stran 4:3. Výrobce udává optimální vzdálenost projektoru od plátna 0,3 až 3,5 metru, doostřit je možné manuálně skrz kolečko na boku.

Propojení s telefonem, tabletem či počítačem zajišťuje dvoupásmová (2,4 GHz, 5 GHz) Wi-Fi, média lze přehrávat také s MicroSD karet, které projektor podporuje až do velikosti 32 GB.  Zabudovaná 2000 mAh baterie podle výrobce postačí při plném nabití na 1,5 hodiny provozu. Zajímavý je také vestavěný reproduktor, o jehož kvalitě si ale iluze neděláme.

Kromě samotného projektoru najdeme v balení USB adaptér, USB kabel a 15cm trojnožku. P6 je k dostání na nákupním portálu Gearbest.com ve třech barvách – černé, stříbrné a růžovo zlaté. Aktuální cena je 224,99 dolaru, v přepočtu zhruba 6000 Kč včetně DPH.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,chtěl jsem se zeptat ohledně projekoru Orimag P6,v recenzi máte na fotkách projektor P6 bez značky Orimag jen P6 smart na ty krabičce projekoktoru. Ale někde na ebay je značka Orimag na projektoru.To je ňáká napodobenina nebo dělají dvě verze lepší,horší?

  2. Zdravím,mám projektor smart cube P1 a nemohu ho propojit s mobilem.Už mam naistalovaný dálkovy ovladač a tlačítko svítí zeleně,že je propojen,ale mobil nevidí.Mohu dostat radu? Předem dekuji a omlouvám se.Lonk A.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře