Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyApple kupuje službu Shazam, dohoda bude oznámena zítra

Apple kupuje službu Shazam, dohoda bude oznámena zítra

Apple údajně koupí Shazam, nejznámější službu pro rozpoznávání hudby, kterou lze na různých platformách používat i ve formě aplikace. Upozornil na to server TechCrunch, podle kterého se cena akvizice vyšplhá na částku 400 milionů dolarů (asi 8,7 miliardy korun). Dohoda má být oficiálně oznámena zítra.

Jak jistě sami moc dobře víte, Shazam dovoluje identifikovat muziku ve vašem okolí jediným dotykem. Jakmile chcete zjistit, co právě hraje, otevřete aplikaci a stisknete tlačítko pro snímání. Shazam hrající písničku najde ve své databázi a prozradí vám, jak se jmenuje, od jakého interpreta pochází, z jakého alba je a ještě několik dalších informací.

Apple nákupem společnosti Shazam získá několik unikátních technologií, které jistě časem integruje do svých operačních systémů. Koneckonců už dnes je Shazam součástí aplikace Apple Music i hlasového asistenta Siri.

1

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře