Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyOperátor O2 měl rozsáhlý výpadek sítě, všechny služby už ale obnovil

Operátor O2 měl rozsáhlý výpadek sítě, všechny služby už ale obnovil

O2 ráno postihl výpadek sítě ve velké části Čech. Lidé se přes dvě hodiny nemohli dovolat ani připojit k internetu. Firmě nefungoval ani oficiální web. Před 11. hodinou byly všechny služby plně obnoveny.

„Výpadek se netýkal celé sítě, ale vybraných částí jižních, západních, středních Čech a části Prahy. Závadu se podařilo během zhruba dvou hodin odstranit a služba je nyní již plně funkční. Prioritně jsme se soustředili na zprovoznění služby 112 a následně jsme zprovoznili všechny ostatní služby,“ uvedl Tomáš Budník, generální ředitel O2 Czech Republic. „Uděláme současně vše pro to, aby se podobná situace, která je výjimečná, neopakovala,“ dodal. Za výpadek podle něj mohlo přerušení optického kabelu při revizních pracích.

O2 je jednou z největších telekomunikačních firem v České republice. Mobilní služby této společnosti využívalo ke konci června 2015 celkem 4,945 milionu zákazníků a počet zákazníků smluvních služeb činil 3,252 milionu.  Internet v mobilu používalo 1,5 milionu zákazníků a počet zákazníků pevného internetu xDSL dosahoval 799 000. Na trhu virtuálních operátorů měla firma 60 procent.

3-o2

Zdroj: CTK, O2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře