Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyOpera Mini 7 pro Android přináší ještě rychlejší surfování na webu

Opera Mini 7 pro Android přináší ještě rychlejší surfování na webu

V internetovém obchodu s aplikacemi pro Android můžete od dnešního dne stahovat novou generaci mobilního prohlížeče Opera Mini, který by měl uživatelům přinést ještě rychlejší načítání webových stránek, vyplývá to ze zprávy publikované na serveru Pocketnow.

Opera Mini je mezi majiteli chytrých zařízení oblíbená zejména pro svou nenáročnost na hardware komunikátoru/telefonu, ale i díky datovým přenosům.

Načítané webové stránky jsou zmenšovány (dle všeho až o 80 procent své původní velikosti) na straně serveru, odkud jsou poté ?zasílány? k uživatelům. Na pozadí všeho tedy stojí obrovský výpočetní výkon serverů společnosti Opera Software.

Dá se říct, že pokud nepotřebujete Adobe Flash, jde o jeden z nejrychlejších prohlížečů pro Android na trhu. Operu Mini 7 můžete stahovat z Google Play zcela zdarma. Instalovat ale můžete i přímo z oficiálních stránek Opery. Odkaz najdete zde.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře