Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyOLED displeje pro iPhony začne dodávat známý čínský výrobce

OLED displeje pro iPhony začne dodávat známý čínský výrobce

Zahraniční servery přicházejí s informací, že společnost Apple plánuje objednat nemalé množství OLED displejů pro své přístroje (především pro iPhony) od výrobce BOE. To americkému gigantu umožní být méně závislým na Samsungu a LG, což jsou hlavní dodavatelé OLED panelů pro iPhony. Není bez zajímavosti, že Apple a BOE Technology jsou obchodními partnery už od roku 2017 a další rozšíření jejich vztahů tak není velkým překvapením. 

Podle zdrojů obeznámených se situací uvnitř společnosti Apple cupertinská firma od BOE během roku 2021 obdrží až 45 milionů OLED displejů. Většina z nich má být nasazena v generaci telefonů iPhone 13, menší množství bude použito v nadcházející sérii iPhone 12.

Jasnou jedničkou mezi dodavateli OLED panelů nadále zůstane Samsung. BOE, které je známo jako výrobce displejů pro čínský Huawei, ovšem na pozici dvojky nahradí konglomerát LG Display.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře