Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyOficiálně: Samsung představil Galaxy Tab 2 s Androidem 4.0

Oficiálně: Samsung představil Galaxy Tab 2 s Androidem 4.0

Samsung  včera v podvečer  oficiálně představil svou druhou generaci multimediálního tabletu Galaxy Tab, která je znovu postavená na mobilní platformě Google Android. Nové zařízení je vybaveno dvoujádrovým procesorem, nyní taktovaným na frekvenci 1,0 GHz, a jedním gigabajtem paměti RAM.

Přední část zabírá z velké části desetipalcový displej s rozlišením 1280 × 800 obrazových bodů. V horním rámečku je umístěna kamerka, pomocí které lze videotelefonovat, např. díky programu Skype nebo Google Talk.

Na opačné straně už najdeme výkonnější zadní kameru s rozlišením tři megapixely a schopností natáčet Full HD video v režimu 1080p.

Vnější rozměry tabletu jsou 256,6 × 175,3 × 9,7 milimetru, hmotnost přijatelných 588 gramů. Do prodeje půjdou dvě verze, a to s 16GB a 32GB vnitřní paměti, tedy alespoň ze začátku.

Galaxy Tab 2.0 bude dostupný nejprve ve Velké Británii, později se dostane na další trhy. Jeho cena nebyla zatím oficiálně zveřejněna. U nás by ale mohla začínat někde na hranici 10 tisíc korun včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře