Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyOdveta za komedii o Kimovi? Nesmysl! Na Sony Pictures jsme neútočili, tvrdí...

Odveta za komedii o Kimovi? Nesmysl! Na Sony Pictures jsme neútočili, tvrdí KLDR

Severní Korea popřela zprávy spekulující o tom, že stojí za nedávnými sofistikovanými hackerskými útoky na společnost Sony Pictures či je sponzorovala. Zprávu o tom přinesla oficiální stanice americké vlády Hlas Ameriky.

„Spojování Severní Koreje s útokem na Sony je dalším výmyslem s cílem poškodit naši zemi,“ uvedl anonymní severokorejský diplomat. „Moje země již dříve veřejně prohlásila, že se bude řídit mezinárodními normami a nebude podporovat hacking a pirátství,“ dodal.

Přestože se pod kyberútok na Sony Pictures podepsala hackerská skupina Guardians of Peace (Ochránci míru), vystupující pod zkratkou GOP, mnozí viděli pachatele spíše v Pchjongjangu.

Sony Pictures je totiž producentem komedie The Interview (Rozhovor), jejíž zápletka se točí kolem zavraždění vůdce KLDR Kim Čong-una. Autoritářský režim přitom autorům snímku dlouhodobě hrozí „tvrdou a nemilosrdnou odvetou“.

a

Prohlášení, které se objevilo na počítačích Sony Pictures (zdroj: TheNextWeb)

Na film si stěžoval u OSN a dokonce i u Bílého domu. Bezvýsledně. Datum premiéry snímku, v němž se v jedné z hlavních rolích objeví James Franco, je stanoveno na 25. prosince.

Zdroj: TheNextWeb

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře